Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

DZIESIĘĆ SZTALUG POD KAPLICÓWKĄ


Przed nami kolejna edycja pleneru malarskiego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie na skoczowskiej starówce. Odbędzie się on od 17 do 24 sierpnia 2019 r. 

Chęć udziału w plenerze zgłosiło 15 chętnych. Z ich grona wyłoniono 15 lipca dziesięciu uczestników. Są to: Anna Dadak, Łukasz Jankowicz, Zbigniew Jurczak, Ewa Kanik, Bernadeta Nowak, Mirosław Ogiński, Teresa Pawłowska, Ilona Primus-Ziarnowska, a także: Elżbieta Zrobek (która zastąpiła Piotra Urbanka, który musiał zrezygnować z udziału). To właśnie te osoby już wkrótce będzie można spotkać pod Kaplicówką, towarzysząc im w twórczej pracy. 

Przed nami II Otwarty Plener Artystyczny „Skoczów jak malowany”. Pod Kaplicówkę przyjadą w terminie 17–24 sierpnia 2019  r. artyści z województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, dolnośląskiego. Mają na swoim koncie wiele wystaw autorskich, realizowanych w kraju i za granicą. To absolwenci liceów i uczelni artystycznych, a także aktualni studenci. Prace niektórych zdobią publikacje dla dzieci, czy też promują np. określony powiat w materiałach. Wrażliwości artystyczne uczestników tegorocznego pleneru są bardzo różnorodne. W wielu przypadkach można odnaleźć tradycyjne podejście do tworzenia, ale nie brakuje też kolorystycznego szaleństwa, czy wręcz drapieżności, która przekłada się na używanie ciekawych, niepospolitych narzędzi służących do uzyskania zaskakujących efektów końcowych obrazu, m.in. takich, jak szczotki, gąbki, wałki. Prawdopodobnie podczas malarskiego tygodnia w Skoczowie powstaną akwarele, akryle, obrazy olejne i z pewnością nie zabraknie też obrazów wykonanych techniką mieszaną. W razie niepogody plenerowicze będą pracowali w salach warsztatowych gł. siedziby MCK „Integrator” na bazie wcześniej wykonanych fotografii skoczowskiej starówki. Mamy jednak nadzieję, że słońca, jak i dwa lata temu (podczas I Pleneru), nie zabraknie i skoczowianie będą mieli okazję osobiście śledzić malarskie poczynania uczestników wydarzenia na ulicach miasta, w urokliwych podwórkach i parkach.

Zabytkowe centrum miasta przy okazji II Otwartego Pleneru Artystycznego „Skoczów jak malowany” portretować będą artyści, którzy zawitali pod Kaplicówkę przed dwoma laty: Anna Dadak, Mirosław Ogiński, Ilona Primus-Ziarnowska i Elżbieta Zrobek. Dołączą do nich nowe twarze: Łukasz Jankowicz, Zbigniew Jurczak, Ewa Kanik, Bernadeta Nowak, Teresa Pawłowska. Już nie możemy się doczekać wspólnego spotkania przy sztalugach!

Efekty pleneru będzie można podziwiać także podczas wystawy, która zostanie otwarta w Galerii ARTadres, jak tylko wszystkie prace wyschną i zostaną zaramowane.