Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

„CUDA NA PIERNIKU” ŚWIĄTECZNY KONKURS DEKOROWANIA PIERNIKÓW


Z okazji zbliżającego się okresu bożonarodzeniowego MCK „Integrator” organizuje z myślą o podopiecznych przedszkoli i uczniach szkół z terenu Gminy Skoczów Świąteczny Konkurs Dekorowania Pierników „Cuda na pierniku”.

 

Jego charakter przypominał będzie poniekąd stylistyką popularne programy telewizyjne, w których młodzi kucharze, czy też cukiernicy rywalizują, tworząc dania lub wypieki. W przypadku konkursu przygotowywanego przez MCK zadaniem dzieci i młodzieży będzie najciekawsze ozdobienie piernikowych choinek i gwiazdek, a pracować będą zespołowo.

Konkurs kulinarno-estetyczny odbędzie się w piątek - 13 grudnia br. w sali widowiskowej „Pod Pegazem” przy ul. Targowej 26 (start dla przedszkoli: 9.00, start dla szkół podstawowych: 12.00).
Każda szkoła, przedszkole może wytypować maksymalnie po jednej trzyosobowej reprezentacji, która walczyć będzie o zwycięstwo. Zespoły w trakcie trwania konkursu (wspólnymi siłami jego członków) przygotowują jedną konkursową pracę, ozdabiając pierniki w kształcie: choinki (grupa I) i gwiazdy (grupa II), o przybliżonych wymiarach 30x30 cm. Organizator zapewnia zarówno pierniki, jak i materiały do ich ozdabiania (Uwaga: W tej edycji konkursu nie jest dozwolone użycie innych dekoracji, niźli tych, które dostarczyli organizatorzy).

Wykonanie dekoracji zależy od inwencji twórców, z zastrzeżeniem, iż muszą być na tyle stabilnie przytwierdzone do piernika, żeby nie odpaść od niego, gdy praca wyschnie i będzie zawieszona, jako świąteczna ozdoba podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród w dniu 10 stycznia 2020 r., podczas koncertu kolędowego w sali widowiskowej „Pod Pegazem”. 


Serdecznie zapraszamy do udziału w Świątecznym Konkursie Dekorowania Pierników. Przedszkola i szkoły powinny wytypować i zgłosić uczestników w/w zabawy w terminie do 2 grudnia br. (g. 16:00). Można to uczynić przesłając karty zgłoszenia do MCK „Integrator” drogą mailową: wojciech.grajewski.mck@gmail.com lub osobiste dostarczając pod adres: Skoczów, Mickiewicza 9 (pok. nr 11 na I piętrze).

Poniżej załączamy regulamin i kartę zgłoszeniową (są one również do pobrania z zakładki konkursy na stronie: www.mckskoczow.pl).

 Pliki do pobrania:

76_2019-konkurs-ozdabiania-swiatecznych-piernikow-regulamin-i-karty-zgloszen-b.pdf (368,83 KB) PDF

77_2019-konkurs-ozdabiania-swiatecznych-piernikow-karta-zgloszen-gr-i-i-g-ii.doc (3,79 MB) Text