Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

SIEDEM ZEGARKÓW KOPIDOŁA JOACHIMA RYBKI - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE


Wkrótce w Teatrze Elektrycznym w Skoczowie przedstawienie  na podstawie powieści Gustawa Morcinka - "Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki".

 

W Skoczowie zagości spektakl, który cieszy się niezwykłą popularnością! W niedzielę 9 lutego 2020 o 17:00 zapraszamy do Teatru Elektrycznego na przedstawienie  Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie w reżyserii Wiesława Hołdysa.

To teatralna adaptacja ostatniej, wydanej za życia Gustawa Morcinka (1891-1963) powieści. Napisana pod koniec życia Morcinka książka pt. „Siedem zegarków kopidoła Joachima Rybki" to jedno z najlepszych dzieł tego autora. Pochodzący z Karwiny, a związany ze Skoczowem, wybitny polski pisarz, jak mało który literat związany jest ze Śląskiem Cieszyńskim. I to wydać w tym dziele. Morcinek świetnie oddaje lokalny koloryt i charakter regionu poprzez postać tytułowego bohatera, pokazując go na tle dramatycznej historii pierwszej połowy dwudziestego wieku.

Utwór, w którym narracja prowadzona jest w pierwszej osobie, jest monologiem osobliwego bohatera - kpiarza - sowizdrzała, kopidoła (czyli grabarza), który kopiąc kolejne miejsca wiecznego spoczynku, kojarzy je z tytułowymi siedmioma zegarkami, które przechowuje w szafie i w swojej pamięci. A każdy z tych zegarków znalazł się w jego posiadaniu w odmiennych okolicznościach. To historie tych zegarków stanowią właściwą fabułę powieści, jak i powstałego na jej kanwie spektaklu.

 Zapraszamy 9 lutego 2020 o godz. 17.00 do Teatru Elektrycznego!

BILETY:
Bilety na sztukę w cenie:  30 zł – ulgowy; 35 zł – normalny (w przedsprzedaży), w dniu wydarzenia: 35 / 40 zł.

 Możesz zarezerwować lub kupić:
osobiście w kasie kina na godzinę przed dowolnym seansem czy wydarzeniem lub on-line pod adresem: http://www.teatrelektryczny.pl

 

 Galeria: