ARCHIWUM IMPREZ

 

 

FESTIWAL FILMÓW PRZEWROTNYCH2.09.2008

 

 

FILMY NA FFP4

27.08.10 – PIĄTEK
18:00 O CZYM NIE WIE NIKT - reż. S. Kragh-Jacobsen,
Dania 2008, 99 min.,
20:00 DWA ŚWIATY - reż. N. A. Oplev, Dania 2008, 108 min.,

28.08.10 – SOBOTA
18:00 NIE BÓJ SIĘ MNIE - reż. K. Levring, Dania 2008, 95 min.,
20:00 PŁOMIEŃ I CYTRYNA - reż. O. C. Madsen, Dania 2008, 130 min.,

29.08.10 – NIEDZIELA
18:00 SŁUŻĄCA – reż. S. Silva, Meksyk, Chile, 2009, 115 min.
20:30 ZIMNY POCAŁUNEK – reż. L. Stopkewich, Kanada, 1996, 78 min.


CENA BILETU NA POJEDYNCZY SEANS: 8,00
CENA KARNETU NA WSZYSTKIE SEANSE: 25,00OPISY FILMÓW

27.08.10 – PIĄTEK
18:00 O CZYM NIE WIE NIKT - reż. S. Kragh-Jacobsen,
Dania 2008, 99 min.,

Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie siostra Thomasa, ten rozpoczyna prywatne dochodzenie. Z każdym dniem staje się coraz bardziej prawdopodobne, że to - zatajona przed rodziną - kariera ich ojca w służbach wywiadu mogła doprowadzić do śmierci siostry. Znajomi ojca nabierają wody w usta, ale Thomas i przyjaciółka siostry chcą dowieść prawdy za wszelka cenę. Czy Thomas wycofa się ze śledztwa w obliczu zagrożenia życia swoich najbliższych?

Søren Kragh-Jacobsen („Mifune”) należy do czołówki duńskich reżyserów i jest jednym
z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Levringa). W roli głównej w „O czym nie wie nikt” obsadził Andersa W. Berthelsena, znanego polskiej publiczności z „Mifune” i „Włoskiego dla początkujących”.

20:00 DWA ŚWIATY - reż. N. A. Oplev, Dania 2008, 108 min.,

Sara i jej rodzina są wyznawcami Jehowy. Dziewczyna, serdeczna i pełna empatii, należy
do najgorliwszych świadków i zapowiada się na zdolnego werbownika. Pewnego dnia poznaje chłopaka spoza kręgu wyznawców Jehowy i zakochuje się w nim z wzajemnością. Sara staje przed niełatwym wyborem – Teis czy rodzina. Kontynuacja romansu oznacza zerwanie więzów z najbliższymi.

Opowieść o dorastaniu i trudnych życiowych wyborach. Niebanalne osadzenie fabuły w kręgu świadków Jehowy. Niels Arden Oplev wyreżyserował także „Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” - ekranizację powieści szwedzkiego powieściopisarza Stiega Larssona.

28.08.10 – SOBOTA
18:00 NIE BÓJ SIĘ MNIE - reż. K. Levring, Dania 2008, 95 min.,

Michael przechodzi trudny okres w życiu. Przykładny dotąd mąż i ojciec, traci poczucie celu
i wartości jakichkolwiek działań. Gdy nadarza się okazja wzięcia udziału w testach klinicznych nowego leku antydepresyjnego, Michael nie waha się ani chwili. Niestety, z powodu zaskakujących skutków ubocznych zażywania leku, testy kliniczne zostają przerwane. Michael kontynuuje terapię na własną rękę. Sprawy rodzinne wymykają się spod kontroli.

Znakomita obsada aktorska: Ulrich Thomsen („Bracia”, „Jabłka Adama”) w roli Michaela; Paprika Steen („Festen”, „Idioci”, „Tylko ona”, „Otwarte serca”) w roli jego żony oraz Lars Brygmann („Strasznie szczęśliwi”, „Za przyzwoleniem”, „Biała noc”) jako lekarz. Reżyser Kristian Levring jest jednym z czterech sygnatariuszy manifestu Dogmy (obok von Triera, Vinterberga i Kragh-Jacobsena).

20:00 PŁOMIEŃ I CYTRYNA - reż. O. C. Madsen,
Dania 2008, 130 min.,

Kopenhaga, rok 1944. Dania znajduje się pod okupacją nazistów. Płomień i Cytryna są członkami duńskiego ruchu oporu. Ich zadaniem jest rozprawienie się z kolaborantami. Gdy Płomień otrzymuje polecenie zabicia swojej kochanki, kurierki Ketty, zaczyna kwestionować rozkazy. W gąszczu zależności i tajemnic niełatwo zorientować się kto jest wrogiem, a kto przyjacielem.

Film oparty na faktach. Wspaniałe zdjęcia i efekty specjalne. Współczesną Pragę
i Kopenhagę, gdzie kręcono film, przemieniono - dzięki obróbce komputerowej -
w Kopenhagę lat czterdziestych. W roli Cytryny wystąpił rewelacyjny Mads Mikkelsen, znany z „Casino Royale”, „Jabłek Adama” i „Tuż po weselu”.

29.08.10 – NIEDZIELA
18:00 SŁUŻĄCA – reż. S. Silva, Meksyk, Chile, 2009, 115 min.

Po 23 latach Raquel żyje wyobrażeniem, że jest nie tylko służącą, lecz pełnoprawnym członkiem rodziny Valdesów. Pewnego dnia pani domu postanawia zatrudnić drugą kobietę do pracy, uważając, że Raquel jest przepracowana. Ta jednak odbiera to jak "zamach" na swoją pozycję. W obawie przed utratą swojej dotychczasowej, uprzywilejowanej roli, robi wszystko, aby pozbyć się nowej współpracowniczki. Mocno uczepiła się rodziny Valdesów, którą nazywa “swoją rodziną", i jej ostra rywalizacja z innymi pokojówkami obnaża w niej to, co najgorsze. Wszystko zmienia się wraz z przybyciem bardzo energicznej Lucy, której entuzjazm i pogoda ducha przynosi odmianę w życiu Raquel.

20:30 ZIMNY POCAŁUNEK – reż. L. Stopkewich,
Kanada, 1996, 78 min.

Sandra Larson, jako dorastająca dziewczynka, zaintrygowana jest rytuałami: wyprawia pogrzeby znalezionym martwym zwierzętom. Ale, rzecz jasna, to nie sam obrzęd magnetyzuje ją najbardziej. Małoletnia Sandra potrzebuje kontaktu, również cielesnego, intymnego, z tym, co nieżywe. Szybko odkrywa też, iż zachowanie jej nie jest uznawane za typowe czy zdrowe. Dorosła Sandra (sugestywna rola Molly Parker) znajduje pracę w domu pogrzebowym, gdzie może urzeczywistniać swoje pragnienia bez żadnych przeszkód. Dziewczyna zaczyna również zgłębiać tajniki balsamowania zwłok. Pewnego dnia poznaje studenta medycyny, Matta.

 

kliknij w obrazek aby wejść na stronę festiwalu

 

2 FESTIWAL FILMÓW PRZEWROTNYCH
28-31 SIERPNIA 2008

  

  

  

    

  

  

  

  
SPOTKANIE Z ADAMEM WYRWASEM, ZDOBYWCĄ OSCARA
I GŁÓWNYM ANIMATOREM
"PIOTRUSIA I WILKA",
TEATR ELEKTRYCZNY,
30 SIERPNIA GODZ. 16:00


  

  

  KONCERT
THE COMPLAINER&THE COMPLAINERS, TEATR ELEKTRYCZNY
30 SIERPNIA 2008, GODZ. 21:15
  

  

 

CREEPS25.06.2008

 

CREEPS

 11 lipca o godzinie 17:00 w Teatrze Elektrycznym odbyła się premiera spektaklu Creeps. Było to debiutanckie przedstawienie grupy teatralnej Cristo działającej przy Miejskim Domu Kultury w Skoczowie. Scenariusz powstał na podstawie tekstu scenicznego autorstwa Lutz Hübner.

Sztuka opowiada o problemach współczesnej młodzieży, trzy dziewczyny z różnych środowisk spotykają się na castingu do popularnego programu muzycznego, każda chce wygrać i stać się rozpoznawalną telewizyjną twarzą. Czy się to udaje? Zderzenie trzech różnych osobowości prowadzi do odkrycia wad i kompleksów z jednej strony, a prawdziwych pragnień i oczekiwań z drugiej strony, ale też do zawiązania przyjaźni między uczestniczkami swoistego show. Jedno jest pewne ze studia telewizyjnego dziewczyny wychodzą bogatsze o wiele nowych doświadczeń.

Na scenie zobaczyliśmy trzy gimnazjalistki, w rolę Karoliny wcieliła się Bogusia Brodacz, Nikola Kubica zagrała Lili, a Daria Chojnacka, Patrycję. Role dwóch członków ekipy reżyserskiej powierzone zostały Magdzie Nowickiej i Olkowi Bocek

Grupa w wyżej wymienionym składzie działa od lutego 2008 roku, a próby do spektaklu odbywały się na scenie Teatru Elektrycznego.

  

  

  

  

  

  

 

ZAPROSZENIE8.07.2008

 

 

ZAPROSZENIE25.06.2008

 

 

SZWEDZKIE WAKACJE2.07.2008

 

WOKÓŁ DZIECI Z BULLERBYN. TEATRALNIE I FILMOWO. SZWEDZKIE WAKACJE
W SKOCZOWIE.

30 czerwca – 4 lipca 2008

  W ramach projektu dofinansowanego przez Powiat Cieszyński i organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Skoczowie uczestnicy biorą udział w warsztatach żonglerskich, plastycznych, teatralnych i etnologicznych. Na warsztaty zaproszone zostały dzieci nagrodzone w konkursie na najlepszą ilustrację do książki „Dzieci z Bullerbyn” – uczestników jest w sumie 21, są to m.in. mieszkańcy Skoczowa, Drogomyśla, Ochab i Chybia.

W poszczególnych spotkaniach przeważają akcenty szwedzkie, warsztatom teatralnym patronuje znana szwedzka pisarka Astrid Lindgren, w ramach warsztatów etnologicznych uczestnicy mogli poznać geografię Szwecji oraz zagrać w uwielbianą przez małych Szwedów zabawę „Świnkę”, która polega na przyczepieniu śwince ogonka!

Tygodniowe spotkania w Teatrze Elektrycznym zakończą się 4 lipca, w piątek, pokazem spektaklu warsztatowego „Dzieci z Bullerbyn”, pokazem slajdów z działań oraz projekcją filmu „Mój Mio!”, do którego scenariusz powstał wg prozy Astrid Lindgren.  

            Edyta Zachurzok

 

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

  

 

MARATON ROCKOWY16.06.2008
 

TEATR ELEKTRYCZNY

KINOWY MARATON ROCKOWY
13 CZERWCA godz. 17:00

     

     

     

     

     

     

     

     

FOTO: JANUSZ PIETROSZEK

www.jphotography.pl


PROMOCJA KSIĄŻKI10.06.2008

 

POETYCKIE PEREŁKI WYPLATANE, HAFTOWANE I ZDOBIONE GWARĄ

 7 czerwca br. w TEATRZE ELEKTRYCZNYM o godzinie 18:00 odbyło się spotkanie autorskie i promocja najnowszego tomiku wierszy Jana Chmiela. „Wiersze gwaróm zdobióne czyli sztyry pory roku z przistawkami” – tak brzmi nowy tytuł zbioru – recytował sam autor, a całości dopełniał występ Ludowego Zespołu Śpiewaczego TRY-TON oraz interesujący wykład charakteryzujący twórczość autora wygłoszony przez panią Halinę Szotek, redaktor wydania.

Wiersze ułożone są w tomiku tematycznie według czterech pór roku i dwóch dodatkowych działów, „Przistawki” i „Polityka”. Wiersze, które mogliśmy usłyszeć to m.in. „Kwieciyń-pleciyń”, „Wandruje słóneczko”, „Łodlatujóm dziwoki gynsi”, „Dziurawo ballada” oraz „Bajka o ziobrze”.

W holu kina nabyć można było nie tylko „Wiersze gwarą zdobióne” uzupełnione o płytę z nagranymi wierszami recytowanymi przez Jana Chmiela, ale również poprzedni tomik wierszy „Wiersze gwarą haftowane”. Do autora ustawiła się spora kolejka miłośników jego gwarowej poezji, którzy opuszczali TEATR ELEKTRYCZNY z autografem i dedykacją w zakupionych egzemplarzach.

Jan Chmiel zapowiedział także trzecią, ostatnią część tryptyku, będą to „Wiersze z gwary wyplecióne”.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

KOBIETA Z WALIZKĄ15.05.2008

 

KOBIETA Z WALIZKĄ

Za cienką, czarną siateczką muzycy, grający na skrzypcach, Krzysztof Maciejowski, na kontrabasie Eugeniusz Kubat, na gitarze Zbigniew Bałdys, autorzy świetnych aranży, sprawcy niezapomnianej uczty muzycznej, oświetleni z boku czerwonym światłem. A na scenie ona, kobieta z walizką, w popielatym prochowcu, z czerwoną apaszką niedbale wystającą z kieszeni.

  

Tak zaczynał się ponad godzinny spektakl „Ja w podróży...”, który gościł na kinowej estradzie 26 kwietnia br., piosenki Osieckiej, te mniej i bardziej znane, śpiewała Marta Gzowska-Sawicka, aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Zaskakujące interpretacje zdawałoby się dobrze znanych piosenek Osieckiej, niezwykłe teatralne pomysły, swobodne przejścia od lekkiego i żartobliwego nastroju poprzez melancholijny, a skończywszy na dramatycznym.

  

„Ja w podróży...” to już trzeci teatralno-muzyczny wieczór w kinie, na kolejne zapraszamy już wkrótce!

TEATR ELEKTRYCZNY21.04.2008

 

STAŁO SIĘ! MAMY TEATR ELEKTRYCZNY

 Na moment zgasło światło, kino pogrążyło się w całkowitych ciemnościach, a potem znów nastała jasność... Stało się! Skoczowskie kino wróciło do swojej dawnej nazwy! Był to moment ważny, symboliczny i pewnie zapamiętamy tę chwilę na długo. Od tej chwili spotykać będziemy się w Teatrze Elektrycznym, wielofunkcyjnym obiekcie kulturalnym, który 27 kwietnia 2008 roku rozpoczął nowy etap swojego funkcjonowania.

Gdyby nie elektryczność, nie mielibyśmy dziś kina i kinematografii, nazwa ta jest więc swoistego rodzaju hołdem złożonym temu ważnemu wynalazkowi i ukłonem w stronę prehistorii kina w ogóle, mówiła Urszula Biel, dyrektor programowy kina Amok w Gliwicach i znawca historii kin na Śląsku.

Uroczystość nadania nowej nazwy skoczowskiemu kinu prowadził Kuba Abrahamowicz, aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, filmowe szlagiery, m.in. „W małym kinie” Fogga śpiewała Katarzyna Dendys-Kosecka, na pianinie akompaniował jej Paweł Chmiel.

W programie nie zabrakło również niemych klasyków i jak na stare kino przystało, a takim kinem utrzymanym w stylu retro jest skoczowski TEATR ELEKTRYCZNY, filmowi „Elektryczny dom” towarzyszył taper. Na ekranie w ten historyczny dzień zagościł również Max Linder, francuski komik, który bawił mieszkańców Skoczowa również w roku 1913, bez mała 95 lat temu!

Miejmy nadzieję, że w TEATRZE ELEKTRYCZNYM czeka nas jeszcze wiele niezapomnianych imprez, nie tylko filmowych!

KONCERT THE GLOBETROTTERS21.04.2008

 

GLOBETROTTERS W KINIE

 Wibrafon, perkusja, saksofony i kalimby to instrumenty, które przyjechały do Skoczowa i 19 kwietnia br. w rękach wyśmienitych muzyków, z małej estradzie kinowej, uwiodły nas swoimi brzmieniami.

Czarowali i uwodzili pierwszoligowi muzycy – Globetrotterzy, którzy raz w roku spotykają się w Polsce by odbyć trasę koncertową. Nippi Noya z pochodzenia Indonezyjczyk przyjechał wprost z Amsterdamu, gdzie na co dzień wykłada na Akademii Muzycznej, Kuba Badach, wokalista o anielskim głosie, mistrz wibrafonu, Bernard Maseli, lider zespołu i niezwykle szarmancki Jerzy Główczewski, wykładowca Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, wyborny saksofonista.

Pierwszym miejscem w ich wędrówce z płytą Both Sides był właśnie Skoczów i skoczowskie kino, wielofunkcyjny obiekt kulturalny Teatr Elektryczny. Za sprawą muzyków mogliśmy się na chwilę przenieść na inne kontynenty, w nieznane zakątki świata...

Ich muzykę cechuje niezwykła wprost łatwość muzycznej narracji, wysmakowane brzmienia, energia i nastrój. Są to stylowo zaaranżowane elementy jazzu, soulu, world music a nawet rocka.

Koncert Globetrottersów to już kolejna propozycja muzyczna jaka miała miejsce w kinie, miejscu szczególnym, bo z akustyką, która wprawia w osłupienie każdego muzyka – zawsze zapewniają, że wrócą! Jeśli zatem ktoś nie miał jeszcze okazji uczestniczyć w teatralnym czy muzycznym wydarzeniu organizowanym w kinie, niech przyjdzie i sam się przekona o prawdziwości ich doznań!

EZ      

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

ZAPROSZENIE10.03.2008
 

  

    

  

 

 

ZAPROSZENIE25.02.2008

 

NIEPOWTARZALNA OKAZJA

8 MARCA 2008

GRAMY TYLKO RAZ!!!

 

ZAPROSZENIE27.02.2008

 

JĘDRUSIK W KINOTEATRZE ELEKTRYCZNYM 

     

     

Bo we mnie jest seks to chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów w repertuarze Kaliny Jędrusik, któż nie zna tego zabawnego tekstu, rozterek kobiety, której dusza jest niedoceniona, żeby nie powiedzieć niezauważona, bo zachwaszczona przez inne przymioty kobiecej natury?

       

     

     

Piosenki tej nie zabrakło również w trakcie sobotniego spektaklu w reżyserii

Kasi Dendys-Koseckiej, który odbył się 23 lutego w skoczowskim KINOTEATRZE ELEKTRYCZNYM o godzinie 19:00. Muzyczny wieczór Bo we mnie jest seks był kolejną propozycją w ramach już cyklicznych spotkań, które odbywają się pod hasłem: Scena teatralna w kinie. Producentem spektaklu jest zaprzyjaźniony GOK z Chybiu, a motorem działającej z powodzeniem, już od kilku lat, grupy teatralnej, jest dyrektor Rafał Cymorek

        

     

Tym razem sala kinowa skoczowskiego kina zmieniła się nie do poznania, zazwyczaj wyczerniona, tym razem otulona została białą tkaniną i w takiej scenerii pojawiały się kolejne wykonawczynie. Trzy śpiewające dziewczyny – Magda Pietrzyk, uczennica skoczowskiego liceum, Basia Szczypka i Kasia Zbyszyńska, przez ponad godzinę prezentowały te bardziej i mniej znane piosenki Jędrusik, obok Ziuty z Krosna, Ciepłej wdówki, piosenek utrzymanych w żartobliwej tonacji, znalazły się też piosenki ciut bardziej poważniejsze w treści, Na całych jeziorach Ty czy S.O.S. Utwory zapowiadane były przez zabawne animacje – fragmenty filmów z udziałem Jędrusik czy wypowiedzi ludzi kultury na temat Kaliny, te rzucane na ekran były kolejnym elementem tego teatralno-muzycznego kolażu z Jędrusik w roli głównej.

        

        

     

Dziewczynom towarzyszyli muzycy w składzie Paweł Chmiel na pianinie, Bartosz Nazaruk na bębnach, Przemysław Laszczyk na basie i Arek Michalik na gitarze, świetni wykonawcy muzyki na żywo, którzy ukryci za teatralną scenografią dopełniali całości doskonałymi aranżacjami!

     

        

        

W kwietniu już kolejna propozycja KINOTEATRU ELEKTRYCZNEGO, Ja w podróży, piosenki Agnieszki Osieckiej w wykonaniu Marty Gzowskiej-Sawickiej, aktorki Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

     

        

  

 

ZAPROSZENIE27.02.2008

 

 

ZAPROSZENIE21.01.2008

 

SKOCZOWSKIE KINO

zaprasza

NA WSPANIAŁĄ BAJKĘ!!!

25-27 stycznia 2008

FILM O PSZCZOŁACH


FERIE W KINIE?

BEE MOVIE!!!

SPÓJRZ NA ŚWIAT OCZAMI PSZCZOŁY!!! 

 

DO ZOBACZENIA W KINIE!!!

 

 

ZAPROSZENIE11.01.2008

 


 

GDY ROZUM ŚPI11.02.2008

 

POKAZ FILMU DOROTY MAKULI

"GDY ROZUM ŚPI"

15.12.2007

4 POKOJE DOROTY MAKULI

Film Gdy rozum śpi... rozpoczyna się intrygująco, uśpiona uliczka, wyłożona kocimi łbami, w kadrze widoczny właz do kanału. Pokrywa nagle się porusza, przesuwa i z otchłani kanału wychodzi dziewczyna. Zwiewna sukienka, bose stopy, kocie ruchy, rozgląda się na boki i wyrusza na spacer po skąpo oświetlonym mieście. Wybiera jedną z kamienic, spogląda na szczyt domu (kadr do złudzenia przypominający ujęcie z ekspresjonistycznego filmu „Nosferatu – Symfonia grozy” F.W. Murnaua) i wchodzi do niej, jakby na spotkanie umówione, choć stanowczo utrzymane w tajemnicy. To co napotyka w środku jest nie do opowiedzenia, osobliwe pokoje, ekscentryczne postaci, kobieta ze złotym kołem, mężczyzna łowiący kobietę na wędkę, niebieskie drinki, królik wprowadzający bohaterkę w labirynt niesamowitości, pokój ociekający bursztynowym miodem, magiczne znaki malowane na plecach mężczyzny... Tych niezwykłości jest jeszcze sporo, film rozgrywa się bez słów, utrzymany jest w surrealistycznym klimacie i cechuje go niezwykła uroda plastyczna (scenografia Dorota Makula i Anna Zachurzok). Kontrastowe kolory, efektowna muzyka (Arkadiusz Wiech), powolny montaż i świetne zdjęcia (Rafał Zgud) – to wszystko buduje aurę tajemniczości i odsyła nas do światów Lyncha i Alicji z Krainy Czarów.
Pokaz filmu odbył się w kinie PODHALE 15 grudnia 2007 roku o godz. 20:00. W holu kina można było oglądać wystawę fotosów z realizacji filmu oraz demoniczne manekiny ubrane w stroje wykorzystane w filmie i szyte specjalnie na jego potrzeby, dodatkową atrakcją była prezentacja ręcznie wykonywanej biżuterii artystycznej Bonbon, która również pojawia się w filmie. Publiczność mogła porozmawiać z twórcami, reżyserką i scenarzystką Dorotą Makulą, odtwórczynią głównej roli, Alicją Sobczak, Katarzyną Pastor, Joanną Burnat, Mają Bagińską i Benedyktem Gryszką przy niebieskim napoju, takim samym jaki popijały tajemnicze dziewczyny z jednego z filmowych pokojów. Na zakończenie wieczoru zagrał skoczowski zespół Innocente Sunglasses Callgirl.
„Gdy rozum śpi...” to film wyprodukowany przez Amatorski Klub Filmowy „Klaps” i GOK w Chybiu, zdjęcia do filmu realizowane były od 17 do 20 lipca 2007 roku w piwnicach AKF „Klaps” w Chybiu oraz na uliczkach Skoczowa.
Wprawne oko rozpozna ulicę Kościelną i kamienice stojące przy niej. Realizacja krótkiej, zdawałoby się nieskomplikowanej sceny nocnej była w rzeczywistości nie lada wyzwaniem dla ekipy filmowej – wybór odpowiedniego włazu, wejście do kanału, przesuwanie ciężkiej pokrywy i próba sfilmowania pustej ulicy, co nie było łatwe, bowiem przechodnie mimo późnej pory, z ciekawością obserwowali pracę filmowców.
„Gdy rozum śpi...” to debiut filmowy Doroty Makuli, autorka studiuje obecnie w Cieszynie na Wydziale Artystycznym, wystawiała swoje grafiki i malarstwo w galeriach, w Skoczowie, Bielsku-Białej, Żywcu i Chybiu, w 2007 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie na plakat festiwalu filmowego „Wakacyjne Kadry”, który odbywa się w Cieszynie.
Bogdan Zając, członek DKF-u „Piekiełko” wręczając reżyserce kwiaty przejęzyczył się żartobliwie i życzył Dorocie Holland prawdziwej kariery filmowej.
Zdjęcia z pokazu filmu autorstwa Ryśka Duławy, członka DKF „Piekiełko”.

 

     

     

  

  

  

 

FESTIWAL FILMÓW PRZEWROTNYCH12.02.2008     


     

     

     

     

  

 

 
 
  
   
 
   
 
   


 


 


 


 
 
 

 

o nas | oferta | aktualności | plan imprez | dni skoczowa | galeria | kontakt
Copyright 1999 - 2007 MDK. All rights reserved.