cookies
BIP

VII. EDYCJA KONKURSU „POPISZ SIĘ... PISANKĄ


Miło nam ogłosić, że rozstrzygnięto VII edycję Konkursu Świątecznego, pt.: „POPISZ SIĘ... PISANKĄ", organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” wespół z Redakcją Ox.pl.

W czasie Wielkanocy, skoczowską starówkę ozdobi praca jednego z najmłodszych mieszkańców Gminy Skoczów – DOMINIKA SIKORY z przedszkola w Harbutowicach.

Praca podopiecznego Bożeny Nowak z grupy "Biedronek" zdobyła najwięcej głosów (blisko 450) z wszystkich prac. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy również wszystkim innym uczestnikom konkursu, którzy zechcieli stworzyć niepowtarzalne skoczowskie pisanki! Brawa należą się m.in. 4-letniej LAURZE MADZIA z przedszkola w Ochabach, której praca, inspirowana modrzyńcem, zdobyła niemal 400 głosów.

Również autorom pozostałych prac konkursowych (które otrzymały od ok. 50 do 200 punktów) należą się gratulacje, gdyż stworzyli wiele pięknych pisanek ozdobionych cieszyńskimi ludowymi motywami zdobniczymi strojów regionalnych, czy wyrobów rękodzielniczych, itd. Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wspieranie twórczości młodego pokolenia skoczowian.

Co prawda sam zwyczaj tworzenia pisanek (jak i święcenia wielkanocnych koszyków), jest na Śląsku Cieszyńskim bardzo młody, ale dzięki inwencji uczestników konkursu, osiągnięto rezultat w postaci nadaniu mu stylu właściwego naszej cieszyńskiej kulturze materialnej.