BIP

zajęcia twórcze: CO, GDZIE, KIEDY?


PRZERWA WAKACYJNA
zapraszamy na zajęcia w nowym roku szkolnym 2018/2019

rozpoczynamy od 1 października

ZAPISY OD 1 SIERPNIA 2018

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

NOWE PROPOZYCJE ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

DZIECIĘCA KRAINA SZTUKI

 dzieci od  6 lat

prow. Karolina Fojcik-Pustelnik

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Na zajęciach będziemy robić to co robili wielcy artyści, których poznamy. Co miesiąc w Skoczowie „odwiedzi nas ktoś inny” i udamy się w szalona artystyczną podróż w jego czasy, sposoby tworzenia i odczuwania. Będziemy lepić, układać, odlewać, malować, rysować, kleić. Dowiemy się co to plener i wena twórcza. Okaże się że mąka i woda służą nie tylko do robienia ciasta;-), że z plastikowe butelki służą do czegoś innego niż zgniatanie oraz że listek jesienny można wykorzystać na co najmniej 10 sposobów. Zabawimy się w artystów przez duże A. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Poczuć chęć chwycenia za pędzel i malowania bez wytchnienia? Chcesz tworzyć wśród innych dzieci, które Cię rozumieją? Zapisz się do nas na zajęcia. Zapraszamy!

 

SZYBKO CZYTAM

 dzieci od  8 lat, młodzież, dorośli

prow. Sabina Byrska

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Poznamy różne techniki sprawnego i efektywnego uczenia się. Zajęcia pozwolą rozwinąć umiejętności szybkości czytania, przy równoczesnym zwiększeniu stopnia rozumienia tekstu. Rozwiniemy wyobraźnię, pamięć długotrwałą i fotograficzną. Czytanie i nauka staną się przyjemnością! Zapraszamy!

 

szczegółowe informacje:

tel. 33 479 10 40, wew. 613, imprezymck@gmail.com

cennik

---------------------------------------------------------------------

BALET

 dzieci od 4 - 6 lat

prow. Barbara Kupczak

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Dzieciom które chciałyby poznać magiczny świat baletu, proponujemy zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Mają one charakter zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych figur, prawidłowej postawy oraz płynnych ruchów ciała. Rozwijają też wrażliwość na muzykę i taniec. Zwieńczenie zajęć stanowi występ podczas Dni Skoczowa, gdzie małe baletnice w fikuśnych strojach prezentują publiczności opracowany na zajęciach układ choreograficzny.

 

CERAMIKA

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Marta Czech-Śniegulska

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Zajęcia ceramiczne prowadzone są MCK od wielu lat i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Przedmioty powstające na warsztatach ceramicznych wykonywane są z zastosowaniem tradycyjnych metod lepienia z gliny i według autorskich projektów uczestników. Z fachową pomocą doświadczonego instruktora uczestnicy zajęć biorą aktywny udział we wszystkich etapach powstawania wyrobów ceramicznych - od odpowiedniego przygotowania gliny, formowania podstawowych kształtów, czy form, przez suszenie wyrobów, aż do ich wypalania w specjalnym piecu ceramicznym, którym dysponuje MCK. To wspaniała twórcza zabawa, w efekcie której powstają niepowtarzalne dekoracyjne, ale tez i użytkowe przedmioty.

 

FILM ANIMOWANY

dzieci od 7 lat

prow. Sylwia Dwornicka

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Na zajęciach filmu animowanego dzieci dowiedzą się, jak stworzyć ruchomy świat bajek. Zrealizują własne filmy przy użyciu tradycyjnych technik: rysunku, wycinanek, plasteliny, malarstwa. Poznają etapy pracy nad filmem: tworzenie scenariusza, scenografii, postaci, animowania, udźwiękowienia. Film animowany pozwala zrealizować najbardziej nieprawdopodobną opowieść, dając przy tym młodym twórcom nieograniczone pole kreacji. Dzieci będą mogły również wystąpić w stworzonej przez siebie bajce, kreując przy tym własną postać.

 

 PLASTYCZNE

prow. Gabriela Raszka

prow. Rafał Raszka

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia plastyczne dla dzieci służą pogłębieniu ich artystycznej wrażliwości. Pomagają zauważyć piękno w otaczającym je świecie poprzez skupienie się na konkretnym temacie. Kształtują umiejętność szczegółowej obserwacji, która służy następnie odwzorowaniu na kartce papieru postaci, przyrody, budowli, czy też kwestii całkowicie abstrakcyjnych, jak choćby portretowaniu bajkowych stworów lub flory i fauny podwodnego świata. Staramy się wyzwolić w dzieciach jak najwięcej oryginalnej, niepowtarzalnej kreatywności, w związku z czym zajęcia organizowane są bez modnych obecnie w działaniach plastycznych szablonów, gotowych szkiców itp. Zajęcia zwieńcza co roku wystawa prezentowana w Galerii ARTadres. Zobacz więcej na facebooku

 

ROBOTYKA Z LEGO

szczegółowe informacje:

Daniel Iryszek, tel. 799 881 456

WTOREK, ŚRODA

15.00 - 18.00

CZWARTEK

18.00 - 19.30

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Na naszych kursach robotyki, dzieci konstruują roboty z klocków LEGO, a następnie sterują nimi za pomocą tabletów. Mali konstruktorzy uczą się podstaw programowania, samodzielnie tworzą potrzebny program na tablecie, dzięki któremu wprawiają w ruch swoje LEGO-roboty!
 
 
 
 
 

ROBÓTKI RĘCZNE

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Urszula Raszka

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Tradycyjne „ręczne robótki” od kilku lat ponownie stały się dziedziną modną i docenianą. Prowadzone zajęcia w tym charakterze zjednały sobie zatem grono sympatyków w różnym wieku. Uczą staranności, cierpliwości, a poza tym pomagają wykonać bardzo ciekawe i niepowtarzalne wzory serwetek, koszyków, wszelkich ozdób świątecznych. Warsztatom towarzyszy bardzo miła, międzypokoleniowa atmosfera. Wykonywane prace są bardzo różnorodne stylistycznie. Charakteryzuje je też różny stopień trudności, co świadczy o krótszym lub dłuższym doświadczeniu w tej dziedzinie uczestników zajęć. Dzięki „wspomnianym różnicom” mogą oni wzajemnie wymieniać się cennymi wskazówkami i nieustannie doskonalić swe umiejętności.

 

RYSUNEK I MALARSTWO

młodzież, dorośli

prow. Rafał Raszka

PIĄTEK

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Podczas warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych można nauczyć się wielu technik malarskich i rysowniczych. Uczestnicy zajęć poznają właściwości różnych materiałów plastycznych, a co za tym idzie możliwości ich artystycznego wykorzystania (m.in. farby olejne, pastele). Nabywają również umiejętności tworzenia kompozycji, perspektywy na obrazie, modelunku światłocieniem, mieszania różnych barw w celu wydobycia konkretnych odcieni, a także podstawowych zasad rysowania, czy malowania postaci, z uwzględnieniem wszelkich zasad anatomii. Warsztaty są doskonałym przygotowaniem do egzaminów do szkół średnich o profilach artystycznych, jak również studiów.

 

RYTMIKA I TANIEC

dzieci od 3 - 6 lat

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami rytmiki Emila Jaques-Dalcroze'a, systemu Carla Orffa, aktywnego słuchania muzyki i prostych form tanecznych. Zajęcia będą odbywać się m.in. przy akompaniamencie prowadzącego (fortepian, skrzypce). Dzieci będą poznawać świat muzyki poprzez zabawę, ruch, śpiew i grę na instrumentach perkusyjnych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz wspomaganie rozwoju dzieci (usprawnianie pamięci, uwagi, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ruchowej, świadomości przestrzeni oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie).

 

TANIEC NOWOCZESNY

dzieci od 7 lat, młodzież

prow. Barbara Kupczak

 

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Zajęcia taneczne dają możliwość poznania różnych, popularnych stylów tańca – takich, jak: house, disco dance, hip hop, funky, street dance. Wymienione gatunki to tak naprawdę obecnie najpopularniejsze style tańca, który można zobaczyć na estradzie podczas koncertów, czy w teledyskach największych gwiazd muzyki pop (m.in. Beyonce, Madonny, Rihanny, Lady GaGi). Zajęcia kształtują dynamikę ruchów, koordynację, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała. W układach choreograficznych tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki współczesnej każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych.

 

TANIEC TOWARZYSKI

prow. Marcjan Gepfert

CZWARTEK

szczegółowe informacje:

Marcjan Gepfert, tel. 692 535 066 lub 694 840 211

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

 

TEATRALNE

dzieci od 10 lat, młodzież

prow. Łukasz Guzy

 

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Na zajęcia teatralne, które w całości poświęcone są tworzeniu etiudy teatralnej, czy spektaklu, zapraszamy dzieci od 10 roku życia oraz młodzież. Uczestnicy podczas cotygodniowych spotkań poznają tajniki sztuki aktorskiej (dykcja, śpiew, taniec, charakteryzacja, animacje), rozwijają wiarę w siebie, wyobraźnię i kreatywność oraz podnoszą swoją samoocenę. Zajęcia dają także możliwość wspólnej pracy nad tworzeniem autorskiego scenariusza oraz wystawienia go na scenie, co gwarantuje fascynujące doświadczenie.

 

WIKLINA PAPIEROWA

dzieci od 10 lat, młodzież, dorośli

prow. Gabriela Raszka

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/

Wiklina papierowa to propozycja dla osób w każdym wieku. Jej zaletą jest bardzo tani materiał (głównie stare gazety) oraz szeroki wachlarz możliwości tworzenia bardzo różnych i niezwykle dekoracyjnych form. Mają one charakter ekologiczny. Można także na swój sposób „przedłużyć ich żywotność” poprzez pomalowanie gotowych prac, czy też usztywnienie ich lakierem. Wiklina papierowa jest też doskonałą propozycją artystycznej wypowiedzi dla osób niedowidzących, czy też dotkniętych różnym stopniem niepełnosprawności. Są one bez większych przeszkód wykonać prace tą techniką, uzyskując atrakcyjny efekt.

 

ZESPÓŁ EKSTREMALNIE WOKALNY

dzieci od 13 lat, młodzież, dorośli

prow. Mariusz Śniegulski

 

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Zespół a capella, dla wszystkich kochających śpiewać, występować i wielogłosowo realizować się wokalnie.

 

ZUMBA

szczegółowe informacje:

Anita Trąbała, tel. 505 128 818

zumba.skoczow.pl

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA

 19.00 - 20.00

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26