BIP

zajęcia twórcze: CO, GDZIE, KIEDY?


 

Zapraszamy na zajęcia w  roku szkolnym 2018/2019

GRUPA WARSZTATOWA TWORZONA JEST DLA MINIMUM 5 UCZESTNIKÓW *

* Grupa warsztatowa szybko czytam tworzona jest dla minimum 10 uczestników.

---------------------------------------------------------------------

szczegółowe informacje:

tel. 33 479 10 40, wew. 613

imprezymck@gmail.com

---------------------------------------------------------------------

NOWE PROPOZYCJE ZAJĘĆ WARSZTATOWYCH

W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

 

DZIECIĘCA KRAINA SZTUKI

 dzieci od  6 lat

prow. Karolina Fojcik-Pustelnik

WTOREK

16.00 - 17.00 I GRUPA

17.00 - 18.00 II GRUPA

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

Na zajęciach będziemy robić to co robili wielcy artyści, których poznamy. Co miesiąc w Skoczowie „odwiedzi nas ktoś inny” i udamy się w szaloną artystyczną podróż w jego czasy, sposoby tworzenia i odczuwania. Będziemy lepić, układać, odlewać, malować, rysować, kleić. Dowiemy się co to plener i wena twórcza. Okaże się że mąka i woda służą nie tylko do robienia ciasta;-), że plastikowe butelki służą do czegoś innego niż zgniatanie oraz że listek jesienny można wykorzystać na co najmniej 10 sposobów. Zabawimy się w artystów przez duże A. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Poczuć chęć chwycenia za pędzel i malowania bez wytchnienia? Chcesz tworzyć wśród innych dzieci, które Cię rozumieją? Zapisz się do nas na zajęcia. Zapraszamy!

 

SZYBKO CZYTAM

 dzieci od  8 lat, młodzież, dorośli

prow. Sabina Byrska-Gurdek

ŚRODA

16.00 - 17.30

Grupa warsztatowa tworzona jest dla minimum 10 uczestników.

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

Poznamy różne techniki sprawnego i efektywnego uczenia się. Zajęcia pozwolą rozwinąć umiejętności szybkości czytania, przy równoczesnym zwiększeniu stopnia rozumienia tekstu. Rozwiniemy wyobraźnię, pamięć długotrwałą i fotograficzną. Czytanie i nauka staną się przyjemnością! Zapraszamy!

 

WESTERN SHOW

 dzieci od  7 lat

szczegółowe informacje: Adam Foks, tel. 660 096 604

miejsce: MCK "Integrator"

Zajęcia Western Show to zajęcia taneczne prowadzone w stylu Tańca Liniowego oraz Katalońskiego do muzyki country. Każdy uczestnik uczy się poruszać w rytm muzyki, uczy się kroków oraz łączenia wszystkiego razem w spójną choreografię, są to tańce solo, czyli nie potrzeba partnera/partnerki. Pozwalają na przyswojenie sobie dużego zakresu wiedzy o ruchu, ciele i bardzo dobrze wpływają na pamięć, koncentrację, a przede wszystkim dają dużo radości uczestnikom.

 

---------------------------------------------------------------------

 

BALET

 dzieci od 4 - 6 lat

prow. Barbara Kupczak

PONIEDZIAŁEK

17.00 - 17.45

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

Dzieciom które chciałyby poznać magiczny świat baletu, proponujemy zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora. Mają one charakter zabawy, podczas której mali tancerze niepostrzeżenie uczą się podstawowych figur, prawidłowej postawy oraz płynnych ruchów ciała. Rozwijają też wrażliwość na muzykę i taniec. Zwieńczenie zajęć stanowi występ podczas Dni Skoczowa, gdzie małe baletnice w fikuśnych strojach prezentują publiczności opracowany na zajęciach układ choreograficzny.

 

 

CERAMIKA

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Marta Czech-Śniegulska

PONIEDZIAŁEK

15.00 - 17.00 I GRUPA

17.00 - 19.00 II GRUPA

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

Zajęcia ceramiczne prowadzone są MCK od wielu lat i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Przedmioty powstające na warsztatach ceramicznych wykonywane są z zastosowaniem tradycyjnych metod lepienia z gliny i według autorskich projektów uczestników. Z fachową pomocą doświadczonego instruktora uczestnicy zajęć biorą aktywny udział we wszystkich etapach powstawania wyrobów ceramicznych - od odpowiedniego przygotowania gliny, formowania podstawowych kształtów, czy form, przez suszenie wyrobów, aż do ich wypalania w specjalnym piecu ceramicznym, którym dysponuje MCK. To wspaniała twórcza zabawa, w efekcie której powstają niepowtarzalne dekoracyjne, ale tez i użytkowe przedmioty.

 

 

FILM ANIMOWANY

dzieci od 7 lat

prow. Sylwia Dwornicka

ŚRODA

16.00 - 17.30

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 5

Na zajęciach filmu animowanego dzieci dowiedzą się, jak stworzyć ruchomy świat bajek. Zrealizują własne filmy przy użyciu tradycyjnych technik: rysunku, wycinanek, plasteliny, malarstwa. Poznają etapy pracy nad filmem: tworzenie scenariusza, scenografii, postaci, animowania, udźwiękowienia. Film animowany pozwala zrealizować najbardziej nieprawdopodobną opowieść, dając przy tym młodym twórcom nieograniczone pole kreacji. Dzieci będą mogły również wystąpić w stworzonej przez siebie bajce, kreując przy tym własną postać.

 

 PLASTYCZNE

dzieci od 7 lat

prow. Gabriela Raszka

CZWARTEK

zajęcia dla dzieci

17.15 - 18.15 I GRUPA

18.15 - 19.15 II GRUPA

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

----------------------------------------------

prow. Rafał Raszka

PONIEDZIAŁEK

zajęcia dla młodzieży

17.00 - 18.00

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 4

Cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia plastyczne dla dzieci służą pogłębieniu ich artystycznej wrażliwości. Pomagają zauważyć piękno w otaczającym je świecie poprzez skupienie się na konkretnym temacie. Kształtują umiejętność szczegółowej obserwacji, która służy następnie odwzorowaniu na kartce papieru postaci, przyrody, budowli, czy też kwestii całkowicie abstrakcyjnych, jak choćby portretowaniu bajkowych stworów lub flory i fauny podwodnego świata. Staramy się wyzwolić w dzieciach jak najwięcej oryginalnej, niepowtarzalnej kreatywności, w związku z czym zajęcia organizowane są bez modnych obecnie w działaniach plastycznych szablonów, gotowych szkiców itp. Zajęcia zwieńcza co roku wystawa prezentowana w Galerii ARTadres. Zobacz więcej na facebooku

 

 

ROBOTYKA Z KLOCKAMI LEGO®

szczegółowe informacje:

Daniel Iryszek, tel. 799 881 456

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

 

Na naszych kursach robotyki, dzieci konstruują roboty z klocków LEGO®  oraz LOFI a następnie sterują nimi za pomocą tabletów. Bawimy się programując OZOBOTY oraz gry w SCRATCH. Mali konstruktorzy uczą się podstaw programowania, samodzielnie tworzą potrzebny program na tablecie, dzięki któremu wprawiają swoje roboty w ruch! Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy na zestawach klocków dostosowanych do wieku dziecka i tabletach Samsung. Na każdych zajęciach budujemy innego robota - dzięki zestawom LEGO® Education dzieci mają nieograniczone możliwości twórcze.

Robotyka u nas to:

– pobudzenie kreatywności dziecka
– doskonalenie logicznego myślenia
– zachęta do zainteresowania przedmiotami ścisłymi
– nauka programowania od najmłodszych lat
– twórcze rozwiązywanie problemów
– kształtowanie wyobraźni przestrzennej
– poszerzanie zainteresowań
– rozbudzenie ciekawości otaczającym światem
– kształtowanie umiejętności miękkich - praca w zespole, prezentacja w grupie
– świetna i angażująca zabawa

Więcej informacji o naszych zajęciach można znaleźć na www.kreativo.pl lub https://www.facebook.com/KreativoCieszyn/

Zajęcia trwają 90 minut, spotykamy się raz w tygodniu we wtorki lub środy w zależności od poziomu:

Poziom 1: LEGO® WeDo 2.0™, Ozobot BIT, programowanie Scratch - dla dzieci w wieku 6-8 lat, które rozpoczynają przygodę z robotyką i programowaniem - zajęcia we wtorki o 15:00

Poziom 3: LEGO® Boost, Ozobot EVO + kodowanie Ozoblockly, Scratch + LEGO®, programowanie gier, np. Minecraft, LOFI Codebox - Dzieci, które miały już kontakt z robotyką i programowaniem lub ukończyły kurs w KREATIVO - zajęcia we wtorki o 16:45

Poziom 4: LEGO® Mindstorms EV3® - Starsze dzieci, które rozpoczynają przygodę z robotyką i programowaniem lub ukończyły kurs w KREATIVO  - zajęcia w środy o 15:00

Poziom 5: LEGO® Mindstorms EV3® + Scratch, LOFI Codebox + rozszerzenia LOFI - Starsze dzieci które miały już kontakt z robotyką i programowaniem lub ukończyły Poziom 4 - zajęcia w środy o 16:45

Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer 799 881 456.


ZAPRASZAMY!!!

 

 

ROBÓTKI RĘCZNE

dzieci od 7 lat, młodzież, dorośli

prow. Urszula Raszka

WTOREK

15.30 - 17.30

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 6

Tradycyjne „ręczne robótki” od kilku lat ponownie stały się dziedziną modną i docenianą. Prowadzone zajęcia w tym charakterze zjednały sobie zatem grono sympatyków w różnym wieku. Uczą staranności, cierpliwości, a poza tym pomagają wykonać bardzo ciekawe i niepowtarzalne wzory serwetek, koszyków, wszelkich ozdób świątecznych. Warsztatom towarzyszy bardzo miła, międzypokoleniowa atmosfera. Wykonywane prace są bardzo różnorodne stylistycznie. Charakteryzuje je też różny stopień trudności, co świadczy o krótszym lub dłuższym doświadczeniu w tej dziedzinie uczestników zajęć. Dzięki „wspomnianym różnicom” mogą oni wzajemnie wymieniać się cennymi wskazówkami i nieustannie doskonalić swe umiejętności.

 

 

RYSUNEK I MALARSTWO

młodzież, dorośli

prow. Rafał Raszka

WTOREK

17.00 - 19.00

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 4

Podczas warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych można nauczyć się wielu technik malarskich i rysowniczych. Uczestnicy zajęć poznają właściwości różnych materiałów plastycznych, a co za tym idzie możliwości ich artystycznego wykorzystania (m.in. farby olejne, pastele). Nabywają również umiejętności tworzenia kompozycji, perspektywy na obrazie, modelunku światłocieniem, mieszania różnych barw w celu wydobycia konkretnych odcieni, a także podstawowych zasad rysowania, czy malowania postaci, z uwzględnieniem wszelkich zasad anatomii. Warsztaty są doskonałym przygotowaniem do egzaminów do szkół średnich o profilach artystycznych, jak również studiów.

 

 

RYTMIKA I TANIEC

dzieci od 3 - 6 lat

prow. Ewa Kasztura

CZWARTEK

16.00 - 16.30 I GRUPA (3 - 4 lat)

16.45 - 17.30 II GRUPA (5 - 6 lat)

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 1

Zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami rytmiki Emila Jaques-Dalcroze'a, systemu Carla Orffa, aktywnego słuchania muzyki i prostych form tanecznych. Zajęcia będą odbywać się m.in. przy akompaniamencie prowadzącego (fortepian, skrzypce). Dzieci będą poznawać świat muzyki poprzez zabawę, ruch, śpiew i grę na instrumentach perkusyjnych. Celem zajęć jest rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz wspomaganie rozwoju dzieci (usprawnianie pamięci, uwagi, rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej, ruchowej, świadomości przestrzeni oraz kształtowanie umiejętności współpracy w grupie).

 

 

 

 

TANIEC NOWOCZESNY

dzieci od 7 lat, młodzież

prow. Barbara Kupczak

WTOREK

16.45 - 17.45 I GRUPA

18.00 - 19.00  II GRUPA

19.00 - 20.00 III GRUPA

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Zajęcia taneczne dają możliwość poznania różnych, popularnych stylów tańca – takich, jak: house, disco dance, hip hop, funky, street dance. Wymienione gatunki to tak naprawdę obecnie najpopularniejsze style tańca, który można zobaczyć na estradzie podczas koncertów, czy w teledyskach największych gwiazd muzyki pop (m.in. Beyonce, Madonny, Rihanny, Lady GaGi). Zajęcia kształtują dynamikę ruchów, koordynację, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała. W układach choreograficznych tworzonych do najpopularniejszych utworów muzyki współczesnej każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia prowadzone są w grupach wiekowych.

 

 

TANIEC TOWARZYSKI

prow. Marcjan Gepfert

CZWARTEK

szczegółowe informacje:

Marcjan Gepfert, tel. 692 535 066 lub 694 840 211

www.elitan.com.pl

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

 

 

TEATRALNE

dzieci od 10 lat, młodzież

prow. Wiesława Herman

ŚRODA

16.00 - 18.00

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Praca z małymi dziećmi to źródło ogromnej satysfakcji i odkrywania pokładów niesamowitej wrażliwości, poczucia estetyki, piękna, chęci tworzenia i odtwarzania ulubionych bohaterów. Któż z nas dorosłych nie był świadkiem dziecięcych zabaw w przeobrażanie się w postaci z bajek, komiksów, filmowych  przebojów,  w końcu  książek. Sami przecież czasem próbujemy utożsamiać się z ulubioną postacią naszych niespełnionych marzeń... Dziecku jest o wiele łatwiej a źródłem jego chwilowego spełnienia może stać się teatrzyk dziecięcy, w którym ma możliwość wyrażenia swoich emocji i przeniesienia się w świat  iluminacji. W Szkole Podstawowej nr 2 w Ustroniu powstał taki teatr. W wyniku konkursu ogłoszonego wśród uczniów, przyjął nazwę „Buratino”. Założycielem, reżyserem i współautorem kilku scenariuszy jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej  Wiesława Herman. Pierwszy spektakularny sukces pojawił się już na początku działalności, w 2005 roku, kiedy to zrealizowany z kilkoma koleżankami spektakl pt. „Zaczarowany owoc” zdobył wiele nagród – I miejsce w Miejskim i Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych oraz wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Częstochowie. Od jesieni 2005 roku na stałe współpracuje z „Buratino”  Monika Kubik, która tworzy fantastyczne stroje, dekoracje oraz charakteryzację i stylizację aktorów.  Dzieła Moniki są znakiem rozpoznawczym teatrzyku, ze względu na ich bogactwo pomysłów i kolorów  adekwatnych do scenariusza. Kolejne lata to pasmo mniej lub większych sukcesów, powstały: „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”, bajka ze Smerfami w roli głównej, nawiązującej do masowej emigracji , „Alibaba i czterdziestu rozbójników”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Alicja w Krainie Czarów” , „Zorro, czyli małe jest wielkie”, „Honey, honey czyli truteń też pszczoła” z muzyką Abby, „Rosół z kury”. Wszystkie te inscenizacje zostały zauważone i nagrodzone. Siłą napędową każdej realizacji są mali aktorzy, pełni pomysłów, chętni do pracy, tworzący wspaniały zespół przyjaciół, potrafiący się przede wszystkim świetnie bawić i mieć zdrowy dystans do tego, co dzieje się na scenie.  Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia do Skoczowa!

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

WIKLINA PAPIEROWA

dzieci od 10 lat, młodzież, dorośli

prow. Gabriela Raszka

TRWA NABÓR

PONIEDZIAŁEK

17.00 - 18.30

 

miejsce: MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 /I piętro/, sala nr 5

Wiklina papierowa to propozycja dla osób w każdym wieku. Jej zaletą jest bardzo tani materiał (głównie stare gazety) oraz szeroki wachlarz możliwości tworzenia bardzo różnych i niezwykle dekoracyjnych form. Mają one charakter ekologiczny. Można także na swój sposób „przedłużyć ich żywotność” poprzez pomalowanie gotowych prac, czy też usztywnienie ich lakierem. Wiklina papierowa jest też doskonałą propozycją artystycznej wypowiedzi dla osób niedowidzących, czy też dotkniętych różnym stopniem niepełnosprawności. Są one bez większych przeszkód wykonać prace tą techniką, uzyskując atrakcyjny efekt.

 

 

  WOKALNE

młodzież, dorośli

 

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

Zespół  dla wszystkich kochających śpiewać, występować i  realizować się wokalnie.

 

ZUMBA

szczegółowe informacje:

Anita Trąbała, tel. 505 128 818

zumba.skoczow.pl

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA

 19.00 - 20.00

miejsce: sala MCK "Pod Pegazem", ul. Targowa 26

 

 

 


Pliki do pobrania:

29_karta-zgloszenia.doc (1,93 MB) Text

30_regulamin-warsztatow-tworczych.doc (40 KB) Text

31_cennik-2018-i-2019.doc (42,5 KB) Text