cookies
BIP

XX MISTRZOSTWA SKOCZOWA W RZUCIE BERETEM


W niedzielę 9.06.2019 roku, w czasie 52. Dni Skoczowa, odbyły się XX Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Bertem. Czas na krótkie podsumowanie jubileuszowej edycji konkursu. 

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział aż 87 osób. Uczestnicy zawodów tym razem zmagali się nie z ulewnym deszczem (tego - niestety - zabrakło, a to właśnie opady są głównym sprzymierzeńcem dalekich rzutów!), a przeciwstawnym wiatrem i upalnym słońcem. W tych trudnych dla zawodników warunkach, jedynie niewielkiej części z nich udało się przekroczyć barierę 15 metrów.

Tegoroczny rekordzista i zwycięzca oddał najdalszy rzut na odległość niemal 25 metrów. Zwyciężył Paweł Malik ze Skoczowa, który otrzymał z tej okazji z rąk Dyrektor MCK "Integrator" Julii Raszki nagrodę - bon na zakup dowolnego nakrycia głowy wyprodukowanego przez Skoczowską Fabrykę Kapeluszy "Polkap" (fundatora nagrody).

Pozostali uczestnicy, jak również rekordzista wszystkich edycji konkursu - Józef Adamik z Ochab, który na VI Mistrzostwach w 2005 roku uzyskał odległość rzutu (bagatela!) 37,25 metrów, otrzymali z rąk Burmistrza Mirosława Sitko nagrody i medale na scenie na Rynku, jeszcze tego samego dnia, w niedzielę, o godzinie 19.30.

 

Klasyfikacja medalowa:


I miejsce - Paweł Malik - 24,60 m 

II miejsce - Marek Lipa - 22,80 m 

III miejsce - Szymon Kozłowski - 21,40 m 

 

 

Fotorelacje:

http://mckskoczow.pl/pl,galeria,408,xx-mistrzostwa-skoczowa-w-rzucie-beretem.html

https://tiny.pl/tc9gq

 

 

 Pliki do pobrania:

55_20190612152055.jpg (2,91 MB) Images