cookies
BIP

SZUKAJĄC... – OTWARCIE INDYWIDUALNEJ WYSTAWY MALARSKIEJ ALICJI WĄTOR


 ALICJA WATOR- Szukając... indywidualna wystawa malarstwa


wernisaż:   4 lipca /czwartek/ 2019 r., godz. 18:00

galeria ARTadres Skoczów, Rynek 18  
wystawa czynna:  do 28 sierpnia 2019 r.

Organizator:   Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie

Wielkimi krokami zbliża się nowa wystawa malarska w Galerii ARTadres na skoczowskim Rynku. Właśnie trwają przygotowania do wernisażu, który odbędzie się już w czwartek...

 

Czwartek 4 lipca, 18.00: SZUKAJĄC… – otwarcie wystawy autorstwa ALICJI WĄTOR – absolwentki krakowskiej ASP, artystki związanej zawodowo z Bielskiem-Białą, a obecnie współtworzącej m.in. ruch kulturalny w Jaworzu.

 

Zapraszamy! – Miejskie Centrum Kultury „Integrator”

 

ALICJA WĄTOR – malarka i scenografka, absolwentka ASP w Krakowie. Uzyskała dyplomy na Wydziale Malarstwa: ze scenografii w pracowni prof. Małgorzaty Komorowskiej i z malarstwa sztalugowego w pracowni prof. Jacka Waltosia.

Wzięła udział w wielu wystawach zbiorowych oraz przygotowała kilka wystaw indywidualnych. Były to np.: Mistrz i uczniowie- pracownia prof. Jacka Waltosia, Galeria POD- NAD, Tarnowskie Góry; Według Wyspiańskiego- prof. Andrzej Kreutz Majewski i jego studenci, Małe Sale Muzeum Teatralnego Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Warszawa; 19. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2009, Galeria Sztuki w Legnicy; Szkoła rysunku Jacka Gaja w krakowskiej ASP, Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria;

W 2014 uczestniczyła w Bielskim Festiwalu Sztuk Wizualnych oraz przygotowała indywidualną wystawę malarstwa i obiektów scenograficznych ,,Przemiany’’ prezentowaną w Galerii Akcent znajdującej się w Zespole Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej. W 2017 wzięła udział w wystawie poplenerowej w MCK Integrator w Skoczowie. W 2018 miała wystawę prac malarskich i scenograficznych w kawiarni Teatru Polskiego w Teatrze Polskim w Bielsku- Białej oraz indywidualną wystawę malarstwa w Domu Kultury w Lipniku w tym samym mieście.

Jako scenograf współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, gdzie między innymi wykonała scenografię do sztuki ,, Z Twoją córką nigdy’’, a wspólnie z dyr. Witoldem Mazurkiewiczem scenografię do ,,Makbeta’’.

Prowadzi grupę malarską ,,Pacykarki’’ w Jaworzu, współpracuje z Fundacją ,,Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia’’, prowadząc warsztaty plastyczne dla jej podopiecznych. Jest instruktorką plastyki w Domu Kultury w Lipniku.

W swojej twórczości zajmuje się malarstwem olejnym, akwarelą, rysunkiem oraz technikami mieszanymi.

Montaż wystawy:

 

 Galeria: