Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Rodzinna gra miejska - "Skok na muzeum Morcinka"


Zapraszamy do udziału w rodzinnej grze miejskiej organizowanej w ramach Nocy Muzeów. 

 

 

Wprowadzenie:

Z Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie w tajemniczych okolicznościach zginęły cenne przedmioty należące do pisarza. Śledczym z Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” udało się ustalić, że kradzieży dokonało czterech sprawców. Apelujemy, by wszystkie osoby, które mogą pomóc w ich ujęciu oraz w odnalezieniu skradzionych rzeczy, wzięły udział w rodzinnej grze miejskiej „SKOK NA MUZEUM MORCINKA” zorganizowanej z okazji Skoczowskiej Nocy Muzeów 2021. Śledczy z MCK przygotowują szczegółowy raport, w którym będą znajdować się wskazówki pomocne w schwytaniu podejrzanych.

 

Idea:

Gra miejska SKOK NA MUZEUM MORCINKA została przygotowana z okazji ogólnopolskiego projektu „Noc Muzeów”. MCK „Integrator” we współpracy z Muzeum im. Gustawa Morcinka opracowało ją z myślą o przybliżeniu uczestnikom gry sylwetki pisarza związanego przez lata ze Skoczowem oraz w celu popularyzacji jego twórczości. Okazja do stworzenia gry pojawiła się dzięki uchwale Rady Miejskiej Skoczowa, która ogłosiła rok 2021, rokiem Gustawa Morcinka.

Gra miejska przeznaczona jest dla grup rodzinnych i młodzieży. Jej głównym celem jest bezpieczna zabawa, podczas której uczestnicy zapoznają się z sylwetką pisarza oraz z bohaterami jego utworów. Rodzinna gra to nie tylko możliwość poznania życiorysu Gustawa Morcinka, ale również okazja do zaangażowania się w rozwiązywanie tajemniczych zagadek, zapoznania się z edukacyjnymi treściami oraz odkrycia lokalnego bogactwa piśmienniczego. W czasie gry uczestnicy poznają wiele ciekawych faktów dotyczących Gustawa Morcinka, a także będą mieli szansę wykazać się wiedzą i sprytem.

 

Zadanie:

Uczestnicy gry wcielą się w rolę zespołów śledczych, które mają za zadanie:

  • wydrukować pakiet materiałów udostępnionych na stronie internetowej MCK „Integrator” dzień przed rozpoczęciem gry.
  • odszukać 10 replik przedmiotów należących do Gustawa Morcinka, które zostały ukryte w centrum miasta,
  • wykonać zadania przypisane poszczególnym przedmiotom,
  • wskazać sprawców kradzieży w muzeum,
  • polubić profil facebook – MCK „Integrator” – profil Miejskiego Centrum Kultury w Skoczowie (jeżeli gracz jest użytkownikiem portalu).

Złodzieje, którzy dopuścili się kradzieży w Muzeum im. Gustawa Morcinka, będą zostawiać graczom wiadomości ze wskazówkami oraz zadaniami do wykonania. Zadania będą polegać na twórczym działaniu i opierać się na wiedzy dotyczącej życia i twórczości pisarza.

 

Szczegóły organizacyjne:

Uczestnictwo w grze nie zakłada ograniczeń wiekowych. Uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie, jak i niepełnoletnie (spełniając warunki zawarte w regulaminie). Uczestnicy biorący udział w grze zorganizowani będą w zespoły w składzie od 2-5 uczestników, które będą poruszać się w ścisłym centrum miasta, odnajdując tam zagadki, zadania konkursowe oraz repliki eksponatów.

Kolejność wykonywania przez zespoły poszczególnych zadań nie będzie miała znaczenia dla przebiegu gry. Uczestnicy nie będą poruszać się w określonym, liniowy porządku. Na wykonanie zadań zespoły mają czas od 14 maja do godziny 16.00 do 17 maja br., do godz. 21.00.

17 maja 2021 r., w godz. 16.00-21.00 do urny znajdującej się w Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie /ul. Fabryczna 5/ należy wrzucić:

a) FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – (Załącznik nr 1),

b) ZGODĘ NA UDZIAŁ W GRZE OSOBY NIEPEŁNOLETNIEJ* - (Załącznik nr 2),

*jeżeli w grze bierze udział osoba niepełnoletnia

c) FORMULARZ ODPOWIEDZI – (Załącznik nr 3) – do materiałów udostępnionych graczom dzień przed rozpoczęciem gry.

17 maja 2021 r., do godz. 21.00 należy przesłać mailowo rozwiązania zadań pn. „Zadanie z lekcji Gustawa Morcinka on-line” w załączniku na adres estera.kwas@mckskoczow.pl w tytule wpisując nazwę zespołu wraz z dopiskiem SKOK NA MUZEUM MORCINKA.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDUJE SIĘ W REGULAMINIE - W PLIKACH DO POBRANIA

 

Nagrody:

Wyniki gry ogłoszone zostaną przez MCK „Integrator” 21 maja 2021 r. na portalu społecznościowym Facebook i stronie internetowej. Uczestnicy otrzymają upominki. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjną nagrodę rzeczową!

 

Organizator:

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie

Muzeum im. Gustawa Morcinka w Skoczowie

 Pliki do pobrania:

160_zalacznik-1-formularz-zgloszeniowy.docx (101,08 KB) Text

161_zalacznik-2-zgoda-na-udzial-osoby-niepelnoletniej.docx (101,84 KB) Text

163_regulamin-gry-miejskiej-skok-na-muzeum-morcinka-noc-muzeow-2021.docx (179,38 KB) Text