Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

VIII. EDYCJA KONKURSU „POPISZ SIĘ... PISANKĄ


Zgodnie z wieloletnią tradycją, na kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy mieszkańców gminy Skoczów, w tym przedszkolaki i uczniów miejscowych szkół, do rozwijania talentów twórczych poprzez wykonanie niezwykłych pisanek!

Aktualizacja: Zostały ostatnie dni, by oddać głos w konkursie „POPISZ SIĘ... PISANKĄ, organizowanym przez MCK „Integrator” i portal Ox.pl... Pisanki oceniane są przez głosowanie internetowe na Portalu Śląska Cieszyńskiego Ox.pl. do 7 kwietnia (do godz. 17.00). Juz wkrótce Internauci wyłonią zwycięzcę, którego pisanka wraz z nazwiskiem autora i świątecznymi życzeniami widnieć będzie na banerze w okolicy Teatru Elektrycznego. Głosować można pod adresem: https://pisanki.ox.pl/

 

W tym roku Konkurs Świąteczny POPISZ SIĘ... PISANKĄ, organizowany po raz ósmy przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” i Portal Śląska Cieszyńskiego Ox.pl, przybierze nową formułę. Z jednej strony poszerzona zostaje grupa docelowa uczestników Konkursu. W tegorocznej edycji zapraszamy do udziału wszystkich chętnych mieszkańców gminy Skoczów, niezależnie od wieku. Z drugiej zaś, co najistotniejsze, Konkurs będzie miał charakter fotograficzny, a nie plastyczny.

 

Aby wziąć udział w Konkursie trzeba, w terminie od 23 do 27 marca 2020 r.
(do godz. 16.00), przesłać drogą mailową
wykonaną przez siebie pisankową fotografię na adres: wojciech.grajewski@mckskoczow.pl. Konkursowe dzieło należy uprzednio zapisać w formie pliku o rozszerzeniu .jpg, którego tytuł powinien być sporządzony wg schematu: NazwiskoImięWiek.jpg: (np. KowalskiJan13.jpg). W wiadomości uczestnik podaje ponadto m.in.: nr telefonu oraz dokładne miejsce, gdzie wykonano zdjęcie wraz z krótkim opisem, co przedstawia.

 

Pracę konkursową należy wykonać w formie fotografii, z wykorzystaniem szablonu, który można pobrać na stronie internetowej Organizatora: www.mckskoczow.pl (lub odebrać w siedzibie głównej MCK „Integrator” (ul. Mickiewicza 9, I piętro, pok. nr 11).
W świetle wspomnianego szablonu (o kształcie pisanki) umieszczamy wykadrowany motyw, uchwycony na terenie gminy Skoczów, np.: skoczowski widok, detal architektoniczny, przyrodę, osoby (np. rodzina) itd. Ważne, by przed przystąpieniem do dzieła zapoznać
się wcześniej z załączonym instruktażem, w postaci filmu
, który ułatwi poprawne przygotowanie pracy konkursowej. Filmik dostępny jest pod linkiem: 
https://www.youtube.com/watch?v=wXuf3ii-ylI

 

 

 

Pisanki oceniane będą przez głosowanie internetowe na Portalu Śląska Cieszyńskiego Ox.pl. Internauci wyłonią zwycięzcę, którego pisanka wraz z nazwiskiem autora i świątecznymi życzeniami widnieć będzie na banerze w centrum miasta. Regulamin konkursu znajduje się na stronie i profilu FB MCK „Integrator”.

 Pliki do pobrania:

83_jajko.jpg (2,56 MB) Images

85_popisz-sie-pisanka-2020-regulamin.pdf (188,84 KB) PDF