Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

O NAS


Miejskie Centrum Kultury INTEGRATOR to trzy placówki. Główna siedziba znajduje się przy ul. Mickiewicza 9. Pod tym adresem, w zabytkowej kamienicy na pierwszym piętrze, zlokalizowana jest administracja MCK (gabinet dyrektora, księgowość, biuro organizacji imprez, wynajmów, organizacja zajęć twórczych), sala konferencyjna i pracownie tematyczne, w których realizowane są zajęcia twórcze: ceramika, rytmika i taniec, dziecięca kraina sztuki, plastyka, balet, igła z nitką – szycie ręczne, rysunek i malarstwo, współczesna makrama, robótki ręczne, dziecięcy klub książki, papier&nożyce&klej oraz zajęcia pozostałe: angielski TEDDY EDDIE, robotyka z klockami lego, ukulele – nauka gry.


Codziennie zatem w murach naszej głównej siedziby gości – uwaga: kilka setek dzieciaków, młodzieży wraz z rodzicami, pełnych kreatywnego zapału.

 

Największa sala – sala widowiskowa „Pod Pegazem” – mieści się przy ul. Targowej 26. Organizowane są tam m.in.: koncerty, recitale, występy kabaretów, przedstawienia teatralne, prelekcje, spotkania. Z sali korzystają od wielu lat różne organizacje. Wśród nich Koło Miejskie PTTK w Skoczowie, Kościół Wolnych Chrześcijan, organizatorzy ekumenicznych wydarzeń muzycznych „Escape” oraz Miejski Zarząd Oświaty. Sala widowiskowa „Pod Pegazem” jest największą tego typu salą w mieście, w związku z czym szereg zdarzeń, ze względu na ich charakter, może być z powodzeniem realizowanych tylko w tym miejscu. Jak najbardziej jest ona dostępna dla organizacji, ale też można ją wynająć prywatnie. W ciągu tygodnia odbywają się w niej zajęcia twórcze: taniec nowoczesny, zajęcia teatralne oraz zajęcia pozostałe: motoryka na wesoło, gimnastyka dla pań, taniec towarzyski.

 

Kameralne koncerty, spektakle teatralne, konferencje, wykłady i przede wszystkim seanse filmowe organizowane są w skoczowskim kinie – „Teatrze Elektrycznym” (ul. Mickiewicza 3). Warto przyjrzeć się wspomnianym seansom, ponieważ wśród nich znajdują się nie tylko pokazy filmowe, ale również cieszące się ogromnym zainteresowaniem retransmisje najznamienitszych baletów, oper, koncertów, a nawet wystaw wiodących galerii europejskich. Prezentacje na dużym ekranie współgrają z wnętrzem w pełni odremontowanego, zabytkowego kina, działającego od 1913 roku. Główne pomieszczenie „Teatru Elektrycznego” to elegancka sala ze 104 fotelami dla widzów. Kino wyposażone jest w znakomity sprzęt techniczny, posiada doskonałą akustykę. Jest też miejscem spotkań Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Piekiełko”. Z dużą częstotliwością organizowane są tutaj zatem najróżniejsze jubileusze, gale: sportu, edukacyjne, czy chociażby doroczna prestiżowa Gala Zasłużonych dla miasta/sołectwa. Obserwujemy, że kinowe propozycje coraz intensywniej „elektryzują” szersze grono odbiorców niż może pomieścić obiekt, co stanowi komplement dla nas (nasze propozycje cieszą się uznaniem), ale też nie pozwala wszystkim zainteresowanym wziąć udziału w kinowych wydarzeniach.

 

Cykliczne spotkania związane ze sztukami wizualnymi mają miejsce natomiast w galerii ARTadres - siedzibie skoczowskiego Biura Promocji, Informacji i Turystyki, przy Rynku 18 (prowadzonej przez UM), gdzie organizowane są wystawy czasowe. Wśród artystów, których dzieła prezentowaliśmy, znaleźli się m.in. Tadeusz Michał Siara, Renata Bonczar, Karol Śliwka, ale i szereg twórców nieprofesjonalnych, związanych z naszym regionem i cenionych na Śląsku.

 

Nieustannie staramy się rozwijać na wielu płaszczyznach i niemożliwe zmieniać w możliwe. Po prostu nie możemy inaczej. W końcu jesteśmy „zakochani w kulturze”.

 

Więcej o naszej instytucji można przeczytać pobierając dokument zlokalizowany na dole strony, w którym zawarto rys historyczny 25-letniej działalności MCK "Integrator".

 

 

Miejskie Centrum Kultury "INTEGRATOR"

/siedziba główna/
ul. Mickiewicza 9
43-430 Skoczów

tel. 33 479 10 40
wew. 609 - administracja, księgowość
wew. 613 - organizacja zajęć twórczych
wew. 601 - organizacja imprez, wynajmy

e-mail: integrator@mckskoczow.pl

Dyrektor
mgr Julia Raszka

/przyjmowanie gości: w środy, po uprzednim telefonicznym umówieniu/

PRAKTYCZNE DANE:

NIP 548 13 51 849

konto: Bank Spółdzielczy w Skoczowie

 nr 70 8126 0007 0008 1285 2000 0010

 

POZOSTAŁE OBIEKTY:

"Pod Pegazem" - sala widowiskowa

ul. Targowa 26
43-430 Skoczów

tel. 33 479 15 00

 

"Teatr Elektryczny" - skoczowskie kino

ul. Mickiewicza 3
43-430 Skoczów

tel. 33 853 32 31

e-mail: teatrelektryczny@gmail.com

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ANKIECIE

Szanowni Państwo, aby polepszyć naszą działalność i wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców kultury, stworzyliśmy ankietę. Państwa odpowiedzi na zawarte w niej pytania będą dla nas cennymi wskazówkami.

Zachęcamy do jej wypełnienia!

Wersja ankiety do druku dostępna w plikach do pobrania.

Wersja ankiety on-line dostępna po kliknięciu w odpowiedni link:

 

 

 

 

 


Pliki do pobrania:

220_plan-dzialania-mck.docx (44,79 KB) Text

221_25-lat-historii-mck-integrator.docx (86,86 KB) Text

250_ankieta-oswiata.docx (114,05 KB) Text

251_ankieta-rada-osiedla.docx (210,68 KB) Text