Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

O NAS


Miejskie Centrum Kultury INTEGRATOR to trzy placówki. Główna siedziba znajduje się przy ul. Mickiewicza 9. Pod tym adresem, w zabytkowej kamienicy na pierwszym piętrze, zlokalizowana jest administracja MCK (gabinet dyrektora, księgowość, biuro organizacji imprez, wynajmów, organizacja zajęć twórczych), sala konferencyjna i pracownie tematyczne, w których realizowane są zajęcia twórcze: ceramika, rytmika i taniec, dziecięca kraina sztuki, plastyka, balet, igła z nitką – szycie ręczne, rysunek i malarstwo, rękodzieło użytkowe, szkółka gitarowa oraz zajęcia pozostałe: angielski z robotyką, ukulele – nauka gry, szachy.


Codziennie zatem w murach naszej głównej siedziby gości – uwaga:
kilka setek dzieciaków, młodzieży wraz z rodzicami, pełnych kreatywnego zapału.

 

Największa sala – sala widowiskowa „Pod Pegazem” – mieści się przy ul. Targowej 26. Organizowane są tam m.in.: koncerty, recitale, występy kabaretów, przedstawienia teatralne, prelekcje, przeglądy, konkursy, spotkania, uroczyste gale. Podczas kinowego ustawienia krzeseł sala jest w stanie pomieścić 248 os. Korzystają z niej od wielu lat różne skoczowskie organizacje przy okazji zebrań walnych, podsumowań rocznych (m.in. Skoczowski Uniwersytet III Wieku, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Wspólnota”). W ciągu tygodnia odbywają się tam warsztaty taneczne i teatralne oraz różnorodne zajęcia pozostałe – np.: gimnastyka dla pań, motoryka na wesoło, zumba, czy taniec towarzyski. Sala widowiskowa „Pod Pegazem” jest największą tego typu salą w mieście, w związku z czym szereg zdarzeń, ze względu na ich charakter, może być z powodzeniem realizowanych tylko w tym miejscu. Jak najbardziej jest ona dostępna dla organizacji, ale też można ją wynająć prywatnie.

 

Kameralne koncerty, recitale, gale wręczania nagród, spektakle teatralne, baletowe, pokazy, konferencje, wykłady, szkolenia i przede wszystkim seanse filmowe organizowane są w skoczowskim kinie – „Teatrze Elektrycznym” (ul. Mickiewicza 3). Warto szczegółowiej przyjrzeć się wspomnianym seansom, ponieważ wśród nich znajdują się nie tylko pokazy filmowe, ale również cieszące się ogromnym zainteresowaniem retransmisje najznamienitszych baletów, oper, koncertów, a nawet wystaw wiodących galerii europejskich. Teatr Elektryczny może także się pochwalić odbywającymi się w jego murach pokazami filmów z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabo widzących. Od września 2022 r. dzieci i młodzież mają możliwość wzięcia udziału w edukacyjnym projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Prezentacje na dużym ekranie współgrają z wnętrzem w pełni odremontowanego, zabytkowego kina, działającego od 1913 roku. Główne pomieszczenie „Teatru Elektrycznego” to elegancka sala ze 104 fotelami dla widzów. Kino wyposażone jest w znakomity sprzęt techniczny, posiada doskonałą akustykę. Ponadto „Teatr Elektryczny” jest objęty systemem sprzedaży internetowej. Bilety można nabywać poprzez portal Biletyna.pl. Oprócz sali kinowej, kasy, biura i kabiny projekcyjnej w budynku na poddaszu znajduje się „Kawiarnia 2 piętro”.

 

Cykliczne spotkania związane ze sztukami wizualnymi mają miejsce natomiast w galerii ARTadres - siedzibie skoczowskiego Biura Promocji, Informacji i Turystyki, przy Rynku 18 (prowadzonej przez UM), gdzie organizowane są wystawy czasowe. Wśród artystów, których dzieła prezentowaliśmy, znaleźli się m.in. Tadeusz Michał Siara, Renata Bonczar, Karol Śliwka, ale i szereg twórców nieprofesjonalnych, związanych z naszym regionem i cenionych na Śląsku.

Miejskie Centrum Kultury „Integrator” prowadzi działalność we wspomnianych wyżej obiektach oraz w przestrzeni miejskiej i sołeckiej. Największym przedsięwzięciem jakie organizuje jest doroczne święto miasta, czyli Dni Skoczowa (odbywają się pod Kaplicówką już od ponad pół wieku). Drugą pod względem rozmachu imprezą, jaką przygotowuje są wrześniowe Ekumeniczne Dożynki Gminne (kilkanaście edycji). W okresie wakacyjnym zapewnia uczty filmowe „pod chmurką” w ramach kin plenerowych. MCK zrealizowało także kilka Sylwestrów na skoczowskim rynku, coroczne spotkania z Mikołajem w sercu miasta, a także mające miejsce najczęściej w pierwsze soboty miesiąca, począwszy od maja do października, Pchle Targi, skupiające bardzo wielu amatorów staroci „z duszą”, jak również hobbystów. Warto przywołać jeszcze jedną z imprez plenerowych, która od kilkunastu lat gromadzi w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia skoczowskich chórzystów i wszystkich miłośników śpiewania kolęd przy choince na rynku, a jest nią Skoczowskie Kolędowanie. 

Oczywiście wiodąca instytucja kultury w Skoczowie wspiera szereg najróżniejszych inicjatyw aktywowanych przez różnorodne stowarzyszenia, organizacje, ale też i osoby prywatne (w tym np. Orszaki Trzech Króli, Festiwale „Panorama Sztuki Chrześcijańskiej Musica Sacra”). Wspomaga je m.in. sprzętowo, technicznie i organizacyjnie. Dodatkowo oferuje także obsługę nagłośnieniowo-oświetleniową eventów. Sumując tego typu działania (przy pominięciu wynajmów obiektów, w których prowadzi działalność) rocznie udziela się w ten właśnie sposób blisko stokrotnie.

 

 

 

Nieustannie staramy się rozwijać na wielu płaszczyznach
i niemożliwe zmieniać w możliwe.

Po prostu nie możemy inaczej.

W końcu jesteśmy „zakochani w kulturze”.

 

Więcej o naszej instytucji można przeczytać pobierając dokument zlokalizowany na dole strony, w którym zawarto rys historyczny 25-letniej działalności MCK "Integrator".

 

 

Miejskie Centrum Kultury "INTEGRATOR"

/siedziba główna/
ul. Mickiewicza 9
43-430 Skoczów

tel. 33 479 10 40
wew. 609 - administracja, księgowość
wew. 613 - organizacja zajęć twórczych
wew. 601 - organizacja imprez, wynajmy

 

e-mail: integrator@mckskoczow.pl

facebook: www.facebook.com/integratorskoczow

instagram: MCK "Integrator" w SkoczowieDyrektor
mgr Julia Raszka

Z-ca Dyrektora
mgr Edyta Molęda

 

Główny Księgowy
Bogusława ŚwińczykPRAKTYCZNE DANE:

NIP 548 13 51 849

konto: Bank Spółdzielczy w Skoczowie

 nr 70 8126 0007 0008 1285 2000 0010

 

POZOSTAŁE OBIEKTY:

"Pod Pegazem" - sala widowiskowa

ul. Targowa 26
43-430 Skoczów

tel. 33 479 15 00
 

"Teatr Elektryczny" - skoczowskie kino

ul. Mickiewicza 3
43-430 Skoczów

tel. 33 853 32 31

e-mail: teatrelektryczny@gmail.com

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ANKIECIE

Szanowni Państwo, aby polepszyć naszą działalność i wyjść naprzeciw oczekiwaniom odbiorców kultury, stworzyliśmy ankietę. Państwa odpowiedzi na zawarte w niej pytania będą dla nas cennymi wskazówkami.

Zachęcamy do jej wypełnienia!

Wersja ankiety do druku dostępna w plikach do pobrania.

Wersja ankiety on-line dostępna po kliknięciu w odpowiedni link:

 

 

 

 

 


Pliki do pobrania:

220_plan-dzialania-mck.docx (44,79 KB) Text

221_25-lat-historii-mck-integrator.docx (86,86 KB) Text

250_ankieta-oswiata.docx (114,05 KB) Text

251_ankieta-rada-osiedla.docx (210,68 KB) Text