Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

STAŁE CYKLE * KARTY * BONUSY


 

 FESTIWAL FILMÓW PRZEWROTNYCH 

Festiwal Filmów Przewrotnych jest świętem kina niebanalnego, ambitnego, artystycznego i - z definicji: przekornego -  a zatem bliskiego wszelkim nurtom niezależnej ekspresji i odkrywczego obrazowania. 

 

 

 

 NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ 

W październiku 2022 roku w skoczowskim kinie ruszył program pod nazwą „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, który realizowany jest dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych odbywają się raz w miesiącu i potrwają do kwietnia 2023 roku. Co ważne – przed każdą projekcją na dużym ekranie prezentowana jest multimedialna prelekcja – rodzaj wprowadzenia do filmu. Program jest dodatkowo wzbogacony licznymi materiałami dydaktycznymi dla uczniów i nauczycieli. Każdy z pedagogów może pobrać potrzebne do przeprowadzenia lekcji sccenariusze, karty pracy czy też analizę psychologiczną z panelu na stronie www.nhef.pl, do którego – w chwili przystąpienia do programu – otrzymał dostęp. Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

 

 

 POKAZY Z AUDIODESKRYPCJĄ 

Wyświetlane filmy wzbogacone są audiodeskrypcją - werbalnym, dźwiękowym opisem obrazu i treści wizualnych w nim zawartych, przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych z powodu dysfunkcji narządu wzroku. Opis jest prezentowany równocześnie z filmem. Projekcje filmów z audiodeskrypcją dedykowane są osobom niewidomym i słabowidzącym, dla których wstęp na nie jest bezpłatny. Pokazy organizujemy w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z audiodeskrypcją dla osób niewidomych”, a realizowane są przy współpracy ze Stowarzyszeniem „De Facto”. Obejmuje je dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 KINO KOBIET 

Niewątpliwym atutem „babskich” spotkań filmowych jest przede wszystkim prezentacja szeroko pojętej tematyki kobiecej. Ważnym akcentem podczas doboru filmów będzie również ich rozrywkowy charakter. „Kino kobiet” ma być bowiem czasem nie tylko refleksji filmowej ale także relaksu i po prostu okazją do spotkania w gronie przyjaciółek i wspólnego obejrzenia dobrego filmu!

/Bilety w ramach cyklu w cenie 15 zł.

 

 

 SEANS KONESERA 

Jak sama nazwa wskazuje prezentowane filmy będą zawierały duży ładunek artystyczny, treści skłaniające widzów do głębszej refleksji, tematykę związaną z ważnymi zagadnieniami egzystencjalnymi i filozoficznymi. Wśród propozycji „Seansów konesera” znajdą się dzieła współczesnych mistrzów kina niezależnego, obrazy nagradzane na największych festiwalach filmowych, jak również dzieła klasyki kinematografii polskiej i światowej. Cykl z definicji ma być ucztą dla prawdziwych koneserów sztuki filmowej.

/Bilety w ramach cyklu w cenie 15 zł.

 

 

 PRELEKCJE PODRÓŻNICZE 

 "PRZEZ LĄDY I OCEANY WIELU KULTUR" 

Profesjonalne fotografie, ciekawie zmontowane filmy i do tego pełna emocji autorska narracja o podróżach i towarzyszących im przeżyciach! Zapierające dech w piersiach widoki i opowieści, których słucha się z wypiekami na twarzy. Tak od lat wyglądają podróżnicze prelekcje organizowane w Teatrze Elektrycznym. Wartość poznawczą i emocjonalną tych spotkań gwarantują przede wszystkim zapraszani prelegenci – podróżnicy. Dzięki pasji i łatwości dzielenia się przeżyciami z widzami, ich prelekcje pozwalają przenosić odbiorców w najbardziej odległe zakątki świata, ale i odkrywać tajemnice regionu, czy Polski! 

/Bilety w cenie 10 zł.

 

 

 RETRANSMISJE 

Widzowie Teatru Elektrycznego mogą nie tylko przyjść do kina na hity filmowe, ale również obejrzeć na dużym ekranie retransmisję koncertu, opery czy też baletu światowego formatu. Dzięki takiej możliwości publiczność ma okazję uczestniczyć w prestiżowych wydarzeniach realizowanych w takich słynnych miejscach, jak m.in.: Londyński Teatr Narodowy, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Teatr Bolszoj w Moskwie, siedząc jednocześnie na wygodnych skoczowskich fotelach. Retransmisje prezentowane są z polskimi napisami. Podczas przerw w retransmitowanym wydarzeniu kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami. Poza tym, operatorzy kamer śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona „armia” obsługi technicznej sceny. Tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni podczas bezpośredniego przeżywania artystycznych przedsięwzięć. Skoczowska sala kinowa idealnie komponuje się z retransmitowanymi projektami poprzez elegancki wystrój wnętrza, wielopoziomowy układ foteli, doskonałe nagłośnienie (Dolby Surround), jak również jakość prezentowanego obrazu w rozdzielczości 2K.

 

 

 TEATRALNE POPOŁUDNIE DLA DZIECI I RODZICÓW 

To cykl organizowany od wielu lat i cieszący się ogromnym zainteresowaniem! Rodzice wraz ze swoimi pociechami z ochotą przybywają na spotkania zarówno z samymi aktorami, jak i na przedstawienia teatrów lalkowych. Najczęściej występującą trupą teatralną, zabierającą młodych widzów w Teatrze Elektrycznym w podróż do świata bajek, baśni oraz innych ciekawych historii, jest zespół utalentowanych aktorów Polskiej Sceny Teatru Lalek „Bajka” z Czeskiego Cieszyna. Widownia podczas niniejszego cyklu jest zawsze pełna!

 

 

 

 DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY "PIEKIEŁKO"

 - CYKL ARCHIWALNY 

Dyskusyjny Klub Filmowy „Piekiełko” istnieje przy Miejskim Centrum Kultury „Integrator” od 2007 roku. Siedzibą Klubu jest Teatr Elektryczny w Skoczowie, a terenem działalności - miasto i gmina Skoczów. 
DKF „Piekiełko” zrzesza miłośników sztuki filmowej, pragnących wspólnie uczestniczyć w ambitnych projekcjach filmowych, pogłębiać wiedzę z zakresu sztuki filmowej, kształtować umiejętności krytycznej oceny oglądanych obrazów i stwarzać przestrzeń wymiany poglądów na dawne i współczesne osiągnięcia X muzy. Działalność DKF-u polega na uczestnictwie w organizowanych systematycznie pokazach filmowych o wysokich walorach artystycznych, które poprzedza wprowadzająca prelekcja. Spotkania kończy dyskusja. DKF ma możliwość organizacji ogólnie dostępnych imprez filmowych - takich, jak: przeglądy filmów, wystawy, festiwale, seminaria itp. Przedsięwzięcia te mogą być prowadzone samodzielnie lub wspólnie z innymi podmiotami. Członkiem DKF „Piekiełko” można zostać wykupując roczny karnet na projekcje filmowe. Karnety członkowskie można nabyć w dwóch wersjach:

KARNET o wartości 100 zł - pojedynczy seans kosztuje wtedy 5 zł
KARNET o wartości 50 zł - pojedynczy seans kosztuje wtedy 10 zł

Strona internetowa DKF „Piekiełko”: http://www.dkfpiekielko.ox.pl/

Fanpage FB: DKF Piekiełko  

 

 

 ELEKTRYCZNA SCENA MUZYCZNA

 - CYKL ARCHIWALNY 

Cykl tworzą wydarzenia kulturalne, które są związane zarówno z filmem, jak i z muzyką. Raz w miesiącu na dużym ekranie prezentowane są koncerty znanych grup rockowych, jak również zespołów realizujących się twórczo w pozostałych stylach muzycznych. Organizujemy także pokazy filmów dokumentalnych o muzykach, zespołach. Cykl rozpoczął się 12.10.2018 koncertem LIMBOSKI SOLO ACT w Teatrze Elektrycznym. 

 

 

 

 FILMOWY RELAKS SENIORA 

 - CYKL ARCHIWALNY 

Kino jest bardzo ważną formą aktywizacji osób starszych w naszej gminie. Z myślą o nich organizujemy filmowe projekcje skierowane właśnie do seniorów, którzy stanowią znaczną część naszej lokalnej społeczności. Specjalnie dobrany repertuar gwarantuje uczestnikom relaks i miło spędzony czas. Dodatkowym atutem cyklu „Filmowy Relaks Seniora” jest darmowy wstęp za okazaniem Karty Seniora. Podstawą udziału w projekcji jest odebranie w kasie kina darmowej wejściówki i okazanie jej bileterowi przed seansem.

 

 

 Z RODZINĄ W KINIE 

 - CYKL ARCHIWALNY 

Oferta przygotowane specjalnie z myślą o posiadaczach Kart Dużej Rodziny. Raz w miesiącu zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na filmy familijne i przygodowe. Seanse w ramach cyklu są bezpłatne. Podstawą udziału w projekcji jest odebranie w kasie kina darmowej wejściówki i okazanie jej bileterowi przed seansem. 

 BONUSY I ZNIŻKI 
Zniżki, czyli bilety ulgowe przysługują wyłącznie: uczniom, studentom studiów dziennych, emerytom i rencistom.