Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

STAŁE CYKLE * KARTY * BONUSY


 

 FESTIWAL FILMÓW PRZEWROTNYCH 

Festiwal Filmów Przewrotnych jest świętem kina niebanalnego, ambitnego, artystycznego i - z definicji: przekornego -  a zatem bliskiego wszelkim nurtom niezależnej ekspresji i odkrywczego obrazowania. 

 

 

 

 NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ 

W październiku 2022 roku w skoczowskim kinie ruszył program pod nazwą „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”, który realizowany jest dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Spotkania z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych odbywają się raz w miesiącu i potrwają do kwietnia 2023 roku. Co ważne – przed każdą projekcją na dużym ekranie prezentowana jest multimedialna prelekcja – rodzaj wprowadzenia do filmu. Program jest dodatkowo wzbogacony licznymi materiałami dydaktycznymi dla uczniów i nauczycieli. Każdy z pedagogów może pobrać potrzebne do przeprowadzenia lekcji sccenariusze, karty pracy czy też analizę psychologiczną z panelu na stronie www.nhef.pl, do którego – w chwili przystąpienia do programu – otrzymał dostęp. Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

 

 

 POKAZY Z AUDIODESKRYPCJĄ 

Wyświetlane filmy wzbogacone są audiodeskrypcją - werbalnym, dźwiękowym opisem obrazu i treści wizualnych w nim zawartych, przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych z powodu dysfunkcji narządu wzroku. Opis jest prezentowany równocześnie z filmem. Projekcje filmów z audiodeskrypcją dedykowane są osobom niewidomym i słabowidzącym, dla których wstęp na nie jest bezpłatny. Pokazy organizujemy w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z audiodeskrypcją dla osób niewidomych”, a realizowane są przy współpracy ze Stowarzyszeniem „De Facto”. Obejmuje je dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 KINO KOBIET 

Niewątpliwym atutem „babskich” spotkań filmowych jest przede wszystkim prezentacja szeroko pojętej tematyki kobiecej. Ważnym akcentem podczas doboru filmów będzie również ich rozrywkowy charakter. „Kino kobiet” ma być bowiem czasem nie tylko refleksji filmowej ale także relaksu i po prostu okazją do spotkania w gronie przyjaciółek i wspólnego obejrzenia dobrego filmu!

/Bilety w ramach cyklu w cenie 15 zł.

 

 

 SEANS KONESERA 

Jak sama nazwa wskazuje prezentowane filmy będą zawierały duży ładunek artystyczny, treści skłaniające widzów do głębszej refleksji, tematykę związaną z ważnymi zagadnieniami egzystencjalnymi i filozoficznymi. Wśród propozycji „Seansów konesera” znajdą się dzieła współczesnych mistrzów kina niezależnego, obrazy nagradzane na największych festiwalach filmowych, jak również dzieła klasyki kinematografii polskiej i światowej. Cykl z definicji ma być ucztą dla prawdziwych koneserów sztuki filmowej.

/Bilety w ramach cyklu w cenie 15 zł.

 

 

 PRELEKCJE PODRÓŻNICZE 

 "PRZEZ LĄDY I OCEANY WIELU KULTUR" 

Profesjonalne fotografie, ciekawie zmontowane filmy i do tego pełna emocji autorska narracja o podróżach i towarzyszących im przeżyciach! Zapierające dech w piersiach widoki i opowieści, których słucha się z wypiekami na twarzy. Tak od lat wyglądają podróżnicze prelekcje organizowane w Teatrze Elektrycznym. Wartość poznawczą i emocjonalną tych spotkań gwarantują przede wszystkim zapraszani prelegenci – podróżnicy. Dzięki pasji i łatwości dzielenia się przeżyciami z widzami, ich prelekcje pozwalają przenosić odbiorców w najbardziej odległe zakątki świata, ale i odkrywać tajemnice regionu, czy Polski! 

/Bilety w cenie 10 zł.

 

 

 RETRANSMISJE 

Widzowie Teatru Elektrycznego mogą nie tylko przyjść do kina na hity filmowe, ale również obejrzeć na dużym ekranie retransmisję koncertu, opery czy też baletu światowego formatu. Dzięki takiej możliwości publiczność ma okazję uczestniczyć w prestiżowych wydarzeniach realizowanych w takich słynnych miejscach, jak m.in.: Londyński Teatr Narodowy, Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Teatr Bolszoj w Moskwie, siedząc jednocześnie na wygodnych skoczowskich fotelach. Retransmisje prezentowane są z polskimi napisami. Podczas przerw w retransmitowanym wydarzeniu kamera zagląda za kulisy i na sale prób. Można też posłuchać wywiadów z artystami. Poza tym, operatorzy kamer śledzą także zmiany dekoracji, których dokonuje świetnie wyszkolona „armia” obsługi technicznej sceny. Tego wszystkiego nie mogą zobaczyć widzowie zasiadający na widowni podczas bezpośredniego przeżywania artystycznych przedsięwzięć. Skoczowska sala kinowa idealnie komponuje się z retransmitowanymi projektami poprzez elegancki wystrój wnętrza, wielopoziomowy układ foteli, doskonałe nagłośnienie (Dolby Surround), jak również jakość prezentowanego obrazu w rozdzielczości 2K.

 

 

 TEATRALNE POPOŁUDNIE DLA DZIECI I RODZICÓW 

To cykl organizowany od wielu lat i cieszący się ogromnym zainteresowaniem! Rodzice wraz ze swoimi pociechami z ochotą przybywają na spotkania zarówno z samymi aktorami, jak i na przedstawienia teatrów lalkowych. Najczęściej występującą trupą teatralną, zabierającą młodych widzów w Teatrze Elektrycznym w podróż do świata bajek, baśni oraz innych ciekawych historii, jest zespół utalentowanych aktorów Polskiej Sceny Teatru Lalek „Bajka” z Czeskiego Cieszyna. Widownia podczas niniejszego cyklu jest zawsze pełna!

 

 

 

 KARTA DUŻEJ RODZINY 

Honorujemy zniżki wynikające z posiadania Karty Dużej Rodziny. Prosimy o jej okazanie w kasie każdorazowo przed zakupem biletów.

 

 

 

 KARTA SENIORA 

Honorujemy zniżki wynikające z posiadania Karty Seniora. Prosimy o jej okazanie w kasie każdorazowo przed zakupem biletów.

 

 

KARNETY

Posiadamy w sprzedaży dwa rodzaje karnetów: FILMOWY UPOMINEK (wymienny na dowolny seans w ciągu roku kalendarzowego) oraz UPOMINEK PODRÓŻNIKA (wymienny na dowolną prelekcję w ramach cyklu „Przez lądy i oceany wielu kultur”).