Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

IX. Edycja Konkursu "Popisz się... Pisanką"


Zgodnie z wieloletnią tradycją, na kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy mieszkańców Gminy Skoczów, w tym przedszkolaki i uczniów miejscowych szkół, do rozwijania talentów twórczych poprzez wykonanie niezwykłych pisanek!

W tym roku przedmiotem Konkursu Świątecznego "Popisz się...Pisanką", organizowanego po raz dziewiąty przez Miejskie Centrum Kultury "Integrator" w Skoczowie i Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL, będzie EKO-pisanka, wykonana w duchu idei upcyklingu (forma powtórnego przetwarzania odpadów, której celem jest ograniczenie konsumpcji i zmniejszenie powodowanych przez nią zmian klimatycznych, dzięki upcyklingowi powstają produkty o wartości znacznie wyższej niż przetwarzane w tym celu surowce). 

W ramach Konkursu należy wykonać przestrzenną pracę plastyczną - EKO-pisankę z jak największej liczby surowców wtórnych, zgodnie z zasadami upcyklingu - nadać im formę produktu wyższej wartości. Pisanka powinna mieć nie mniej niż 20 cm wysokości. Do jej wykonania można użyć między innymi następujących materiałów:

  • metale: puszki aluminiowe i stalowe, przewody, kapsle, śruby,
  • szkło: (również potłuczone),
  • makulatura: papier i tektura np. wycinki z gazet, rolki po papierze toaletowym, wytłoczki do jajek,
  • tworzywa sztuczne: butelki PET, pojemniki z polipropylenu i poliwęglanu - również po detergentach (po dokładnym umyciu), folie, zakrętki, gumy, plastikowe naczynia i sztućce, jednorazowe rękawiczki, słomki,
  • ceramika: potłuczone kafelki, elementy potłuczonych naczyń ceramicznych lub porcelany.

EKO-pisankę opatrzoną metryczką wraz z kartą zgłoszeniową należy dostarczyć do siedziby głównej MCK "Integrator" w Skoczowie przy ul. Mickiewicza 9 (pokój nr 11) w terminie od 15-18 marca 2021 r. do godz. 16.00.

Pisanki ocenią internauci w głosowaniu internetowym, które będzie prowadzone na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL w terminie 24-30 marca 2021 r. do godz. 16.00. Wyłoni ono jednego zwycięzcę. 

Do pobrania REGULAMIN wraz z KARTĄ ZGŁOSZENIOWĄ.

 

 Pliki do pobrania:

139_regulamin-konkursu-popisz-siepisanka-2021.docx (107,21 KB) Text

140_karta-zgloszeniowa-popisz-sie-pisanka-2021.docx (66,29 KB) Text