Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Konkurs plastyczny "Przygód kilka Gustawa Morcinka"


Z okazji ustanowienia przez Radę Miejską Skoczowa roku 2021 rokiem Gustawa Morcinka Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie ogłasza konkurs dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do przedszkoli i szkół Gminy Skoczów.

Masz okazję zapewnić Morcinkowi przygodę życia! 

 

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej:

  • w dowolnej technice,
  • na papierze o rozmiarze arkuszu A3,
  • w pozycji pionowej,
  • z wykorzystaniem szablonu (do pobrania).

Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch tematów wchodzących w skład Konkursu:

 

Temat 1.

Morcinek zeskakuje z fotela i rusza na spacer po Skoczowie.

Pisarz siedzi na fotelu już kilkadziesiąt lat i obserwuje, co się dzieje w centrum miasta. Kto wie, może liczy przejeżdżające nieopodal samochody, albo dyskretnie podsłuchuje rozmowy przechodniów? Czasem sprawia jednak wrażenie, jakby był trochę znudzony… Wyobrażacie sobie, siedzieć tyle lat, w tym samym miejscu z jedną książką?! Morcinek zeskakuje z fotela i rusza na spacer po Skoczowie! Gdzie pójdzie i co zobaczy – to zależy już tylko do Waszej wyobraźni. Skorzystajcie z szablonu dostępnego na stronie www.mckskoczow.pl, a resztę dorysujcie sami! Swoje prace możecie narysować kredkami, flamastrami lub namalować farbami. Najważniejsze jest to, byście wzięli naszego pisarza na taki spacer, który będzie wspominał jeszcze długo po powrocie na swój pomnikowy fotel!

Temat 2.

Gustaw Morcinek będzie miał nowy fotel.

Pisarz siedzi na swym pomnikowym siedzisku już kilkadziesiąt lat. Od tego czasu zmieniły się trendy i tego typu fotele wyszły z mody. Nie są też za specjalnie wygodne… Pomyśleliśmy, że czas to zmienić! Sprezentujmy Morcinkowi nowy fotel! Skorzystajcie z naszego szablonu dostępnego na stronie internetowej, a resztę pracy plastycznej wykonajcie sami. Wasz fotel może być namalowany, wyklejony, narysowany – jaki Wam się wymarzy. Nie musi też stać w tym samym miejscu co teraz. Kto wie, może Morcinkowi spodobałoby się usiąść gdzieś w ciepłych krajach na plaży pod palmą, albo rozsiąść się wygodnie na księżycu. Pamiętajcie, ogranicza Was tylko wyobraźnia. Skoczowski pisarz czeka na Wasze propozycje!

Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu tylko jedną pracę.

Termin:

Prace wraz z kartą zgłoszeniową oraz metryczką należy dostarczyć do siedziby głównej MCK "Integrator" (ul.Mickiewicza 9, pok. 11, I piętro) do 25.03.2021 r. do godz. 16.00.

 

Prace będą oceniane w trzech grupach:

  • PRZEDSZKOLA,
  • SZKOŁY PODSTAWOWE kl.1-3,
  • SZKOŁY PODSTAWOWE kl. 4-7

Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe dyplomy.
 

Regulamin Konkursu wraz z kartą zgłoszeniową oraz szablonami w plikach do pobrania. 

 

 

 Pliki do pobrania:

145_karta-zgloszeniowa-przygod-kilka-gustawa-morcinka.docx (67,37 KB) Text

147_szablon-temat-1.png (448,55 KB) Images

148_szablon-temat-2.png (619,35 KB) Images

151_regulamin-konkursu-przygod-kilka-gustawa-morcinka-aktualizacja.docx (110,94 KB) Text