Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Prelekcja podróżnicza: "Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat"


Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem, który o przyprawach wie wszystko. To będzie popołudnie pełne smaków, kolorów i zapachu!

Już  7 października 2021 r. o godz. 16.30 w Teatrze Elektrycznym odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Przez lądy i oceany wielu kultur”, które poprowadzi Krzysztof Greń. Jego gościem będzie dziennikarz i podróżnik – Jędrzej Majka, który jest autorem wielu książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. Podczas prelekcji opowie nam o pieprzu, wanilii, cynamonie, kardamonie, gałce muszkatołowej i innych przyprawach, bez których podróż straciłaby smak. Odbędzie się też pokaz filmu i zdjęć!

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu jest dla Jędrzeja Majki najbardziej fascynującym zajęciem podczas podróży. Jak twierdzi, historia przypraw jest pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle.

To spotkanie, nie tylko dla tych, którzy wiedzą, jakie przyprawy dodaje się do orientalnych potraw. Jeżeli w kuchni używasz tylko soli i pieprzu, to wkrótce dowiesz się, jak aromatyczny i niezwykły jest nasz świat!

 

Bilety w cenie 5 zł do nabycia on-line: www.teatrelektryczny.pl oraz w kasie kina na godzinę przed każdym seansem.