Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Wiedeński Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia MCK


Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Zakochane w kulturze Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności. To szczególne święto, wymaga specjalnej oprawy. Z tej okazji zapraszamy na koncert Orkiestry Salonowej Profesora Hilarego Drozda pod kierownictwem Krzysztofa Durlowa oraz solistów Opery Bytomskiej: Sabinę Olbrich-Szafraniec /sopran/ oraz Huberta Miśka /tenor/. Ta sama Orkiestra pod batutą prof. Drozda wystąpiła dla skoczowian dokładnie 25 lat temu, w nieistniejącym już legendarnym budynku o nazwie „Odlewnik”. Był to pierwszy koncert, który odbył się w ramach działalności wiodącej instytucji kultury w Skoczowie. Przekonamy się, że muzyka mimo upływu czasu nigdy nie traci, a tylko zyskuje na wartości!

 

Już 29 października o godz. 18.00, sali widowiskowa „Pod Pegazem” zamieni się w filharmonię! Będziemy mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych utworów L J. Straussa, F.Lehara, czy E.Kalmana w wykonaniu uzdolnionych muzyków. Orkiestra Salonowa Profesora Hilarego Drozda powstała w 1988 roku jako orkiestra Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie z inicjatywy prof. Hilarego Drozda. W ciągu swojej działalności Orkiestra zyskała sobie wielką popularność i spore grono wielbicieli, koncertując na terenie całego kraju i za granicą. Repertuar orkiestry to przede wszystkim "muzyka salonowa", a więc walce, polki, czardasze, tanga, foxtrotty, miniatury muzyczne, a także liczne pozycje z „repertuaru klasycznego".

 

Zachęcamy Państwa do udziału w obchodach tak ważnego dla nas jubileuszu. Gwarantujemy, że będzie to niezwykły, pełen wzruszeń i zachwytów koncert! 

 

Bilety w cenie 25 zł można zakupić na stronie: www.salapodpegazem.pl  oraz w siedzibie głównej MCK „Integrator” /ul. Mickiewicza 9/.