Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

"Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa" w Teatrze Elektrycznym


VAN GOGH powraca do Teatru Elektrycznego wraz z ekscytującym filmowym wydarzeniem!

 

Zapraszamy na cykl SZTUKA NA DUŻYM EKRANIE. 19 listopada o godz. 19.00 zobaczymy dokument "VAN GOGH. POLA ZBÓŻ I ZACHMURZONE NIEBIOSA" ukazujący dzieła będące częścią kolekcji Muzeum Kröller-Müller w Otterlo w Holandii.

Film jest nowym spojrzeniem na Van Gogha dzięki spuściźnie największej prywatnej kolekcjonerki prac tego holenderskiego malarza - Helene Kröller-Müller (1869-1939), która na początku XX wieku kupiła prawie 300 jego dzieł - obrazów i rysunków. Okazją do opowiedzenia historii tej kolekcji i wielkiej miłości do sztuki, która do niej doprowadziła, była wyjątkowa wystawa twórczości Van Gogha zatytułowana "Pola zbóż i zachmurzone niebiosa" w Bazylice Palladiana w Vicenzy, gromadząca 40 obrazów i 85 rysunków z Muzeum Kröller-Müller w Otterlo w Holandii, gdzie obecnie znajduje się dziedzictwo Helene.

To opowieść o kobiecie, która w duchowej udręce Van Gogha mogła rozpoznać własną, ukazując bezcenne artystyczne skarby na tle architektonicznego piękna Muzeum Kröllera-Müllera w rozległym parku De Hoge Weluge. Film przedstawia egzystencjalną udrękę malarza, widzianą przez fragmenty listów do brata Theo. To one wyznaczają tempo wystawy i inspirują do pokazania miejsc, w których Van Gogh mieszkał - od Paryża po Prowansję.
----------------------------------------------------------------
Bilety w cenie 25 zł/30 zł do kupienia na stronie www.teatrelektryczny.pl oraz w kasie kina czynnej na godzinę przed każdym seansem/wydarzeniem.