Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Prelekcja podróżnicza: 500 dni przygody - autostopem przez Azję


Zapraszamy w podróż autostopem!

 

Zapraszamy na prelekcję podróżniczą z cyklu „Przez lądy i oceany wielu kultur" pod nazwą „500 dni przygody – autostopem przez Azję”.

Spotkanie odbędzie się w czwartek – 9 grudnia 2021 r., o godzinie 16.30 w Teatrze Elektrycznym, poprowadzi je Krzysztof Greń, a o swojej ekscytującej podróży opowie nam Sonia Bała.

„W czerwcu 2018 postanowiłam spełnić swoje największe marzenie i ruszyć przed siebie w podróż bez biletu powrotnego. Po 500 dniach w drodze wróciłam do kraju z niezliczonymi wspomnieniami i głową pełną fantastycznych krajobrazów i historii. Wraz z moim towarzyszem odwiedziłam 17 krajów, przejechałam tysiące kilometrów autostopem, pociągami, motorem i konno. Podróż zaczęliśmy w Kazachstanie, by jechać dalej przez kraje Azji Środkowej, po Pakistan, indyjski Kaszmir i Ladakh, Nepal, Azję Południowo-Wschodnią, kończąc na Filipinach i Indonezji. Podczas prelekcji usłyszycie o kirgiskich dolinach upstrzonych jurtami, mało znanej ujgurskiej prowincji Chin, onieśmielających szczytach pakistańskiego Karakorum, kolorowej i rozmodlonej Mjanmie i orangutanach na Borneo. Będą też chwile zwątpienia, bolesne konfrontacje z podróżniczą rzeczywistością, oraz wcale nieidealną i niepocztówkową Azją. Zapraszam na opowieść o podróży z krwi i kości.”

-----------------------------------------------------------------------------

Bilety na wydarzenie w cenie 5 zł dostępne na stronie www.teatrelektryczny.pl oraz w kasie kina czynnej na godzinę przed każdym seansem/wydarzenie.