Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Objazdowe Kino Plenerowe 2022


Czeka nas lato pełne filmowych emocji! 

 

 21.06, godz. 22.00  - POGÓRZE, ul. Krosowa 89 

"Był sobie pies"

Niezwykle wzruszająca i zabawna opowieść o tym, że każdy pies ma na tym świecie do wypełnienia swoją misję, a czasem nawet kilka…

 

 8.07, godz. 22.00 - WIŚLICA, ul. Stadionowa 5 

"Teraz albo nigdy"

Dzięki swoim umiejętnościom Maya mogłaby podbić świat. Niestety, w rywalizacji na rynku pracy wciąż przegrywa z mężczyznami. Nikt nie traktuje jej poważnie, ponieważ nie ma wyższego wykształcenia. Jej CV jest bardzo ubogie, a to dlatego, że życie nie potraktowało jej sprawiedliwie. Wtedy, gdy inni się kształcili, Maya musiała walczyć o przetrwanie. Jej los jednak może się odmienić. Pewien życzliwy „ktoś” podkręca jej życiorys do granic możliwości. W CV pojawiają się: prestiżowa uczelnia, światowe kontakty i branżowe sukcesy. Maya postanawia iść za ciosem i wykorzystać szansę, przed jaką stawia ją los. Wcielając się w wykształconą damę z wyższych sfer, dostaje pracę swoich marzeń. To dopiero początek wielkiej przygody.

 

 14.07, godz. 22.00 - HARBUTOWICE, ul. Chabrowa 6 

"Chłopiec z chmur"

“Chłopiec z chmur” to inspirowana faktami opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmieni życie pewnego chłopca i jego skrzydlatych przyjaciół. Ta prawdziwa historia poruszyła całą Europę.

 

 10.08, godz. 22.00 - KOWALE, ul. Pożarnicza 2 

"Za jakie grzechy, dobry Boże?"

 "Za jakie grzechy dobry Boże" to urocza komedia o tym, co biedni rodziciele przeżywają, gdy przyszły zięć jest zupełnie nie z ich bajki. Marie i Claude Verneuil to konserwatywni rodzice czterech pięknych córek. Od lat modlą się, by ich latorośle na ślubnym kobiercu stanęły w katolickim kościele, a wybrankami okazali się kulturalni Francuzi z dziada pradziada. Aby nie było aż tak prosto, scenarzyści filmu "Za jakie grzechy dobry Boże" stawiają na drodze swoich bohaterek czterech zakochanych mężczyzn: Żyda, Araba, Chińczyka i wesołego chłopaka z serca Czarnej Afryki. Jak zareagują na nich tradycyjni teściowie? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? Komedia "Za jakie grzechy dobry Boże" to pełen zwrotów akcji, ciepły i zabawny film o tym, że miłość to naprawdę zaskakujące uczucie.

 

 15.08, godz. 22.00 - BŁADNICE DOLNE, ul. Świetlicowa 2 

"I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże"

Kochacie francuskie kino, a poczucie humoru spod wieży Eiffla jest waszym ulubionym? Dobrze trafiliście. Szalona rodzina Verneuil powraca w zwariowanej komedii „I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!” Claude i Marie są małżeństwem z długoletnim stażem. Zawsze i pod każdym względem wspierali się i działali razem. Należąc do szanowanej katolickiej burżuazji, z trudem przetrwali przez kolejne małżeństwa swych czterech córek. A to z jednego powodu. Chodzi o to, że od teraz do ich pięknej francuskiej rodziny dołączyli w roli zięciów: muzułmański prawnik, żydowski przedsiębiorca, chiński bankier i aktor afrykańskiego pochodzenia. Kiedy wydawałoby się, że najtrudniejsze wyzwania są już za nimi, spokój udręczonej familii znowu zostaje zaburzony. Podczas jednej z kolacji para dowiaduje się, że ich dziewczynki postanowiły opuścić Francję i wyjechać za granicę. Chociaż wiadomość staje się prawdziwym ciosem dla rodziców, nie zamierzają oni stać bezczynnie, a akurat braku kreatywności i uporu im z pewnością nie brakuje!

 

 WSTĘP WOLNY