Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Retransmisja: "Modigliani: portret odarty z legendy"


Dokumentaliści przybliżają sylwetkę genialnego awangardowego twórcy Modiglianiego. Jego krótkie, ale burzliwe życie zostanie przedstawione z perspektywy Jeanne Hébuterne, jego muzy, która tuż po śmierci artysty popełniła samobójstwo.

 

31 października, godz. 19.00

 – RETRANSMISJE: „Modigliani. Portret odarty z legendy” 

napisy, reż. Valeria Parisi, dokumentalny, biograficzny, Włochy, 2020, 90 min. 

Zapraszamy na filmową podróż przez życie i dzieła Modiglianiego, uwielbianego na całym świecie, awangardowego twórcy.

Krótkie i burzliwe życie malarza przedstawione zostanie z nietypowej perspektywy jego młodej partnerki i muzy, Jeanne Hébuterne, która popełniła samobójstwo dwa dni po śmierci Modiglianiego. Jeanne, podobnie jak rosyjska poetka Anna Achmatova i brytyjska dziennikarka Beatrice Hastings, jest jedną z kobiet uwiecznionych na obrazach Modiglianiego. Ich posągowe twarze stały się symbolem jego sztuki.

Twórcy zabiorą nas w podróż po największych muzeach i galeriach świata, takich jak galeria Albertina w Wiedniu, Narodowa Galeria Sztuki w Waszyngtonie, a także muzea i galerie w Paryżu.

-------------------------------------------------------------------------------------

Bilety w cenie 25 zł - ulgowy / 30 zł - normalny do kupienia w kasie kina, czynnej na godzinę przed każdym seansem oraz na stronie: www.mckskoczow.pl / www.teatrelektryczny.pl / www.biletyna.pl.