Ochrona danych osobowych
Derklaracja dostępności
BIP

Konkurs plastyczny "Popisz się... Pisanką" 2023


Chcemy Was zaprosić do artystycznej zabawy z astronomem, który „wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Wykonajcie, niezwykłe, kreatywne pisanki nawiązujące do naszego bohatera i jego wybitych osiągnięć!

 

Zgodnie z wieloletnią tradycją, na kilka tygodni przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Skoczów do rozwijania talentów twórczych poprzez wykonanie niezwykłych pisanek. W tym roku Świąteczny Konkurs „Popisz się… pisanką”, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie we współpracy z Portalem Śląska Cieszyńskiego OX.PL, będzie związany z Mikołajem Kopernikiem – twórcą heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, który decyzją Senatu RP stał się patronem 2023 roku.

 

Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci wybitnego, polskiego astronoma. Według teorii Kopernika to Słońce jest ciałem niebieskim, wokół którego kręcą się planety, w tym również Ziemia, co stanowi jedno z najważniejszych odkryć w historii ludzkości.

---------------------------------------------------------------------

Regulamin wraz z Kartą zgłoszeniową znajduje się w plikach do pobrania. 

 

 Pliki do pobrania:

256_regulamin-konkursu-popisz-sie-pisanka-2023-1.pdf (459,2 KB) PDF

254_karta-zgloszeniowa-popisz-sie-pisanka-2023.pdf (575,84 KB) PDF

255_pisanka-2023str-1.jpg (841,71 KB) Images