Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

Uroczyste Otwarcie Roku Kulturalnego 2023/24 MCK


 

Zakochani w kulturze zapraszają na Uroczyste Otwarcie Roku Kulturalnego 2023/2024.

 

 

Uroczyste Otwarcie Roku Kulturalnego 2023/24 Miejskiego Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie stanowi okazję do zapoznania się z działalnością instytucji na przykładzie upływającego sezonu oraz wzięcia udziału w koncercie muzyki hiszpańskiej i tańca flamenco w wykonaniu Magdy Navarette (wokal, taniec), Andrzeja Lewockiego (gitara) oraz Mateo Percu (instrumenty perkusyjne).

 

 Koncert muzyki hiszpańskiej i tańca flamenco 

 

 7 października 2023 r., godz. 17.00 

sala widowiskowa MCK "Pod Pegazem"

Skoczów, ul. Targowa 26

 

Bilety w cenie 30 zł do kupienia na stronie:

www.mckskoczow.pl, 

MCK "Integrator", ul. Mickiewicza 9 | I piętro |,

na miejscu wydarzenia - godzinę przez rozpoczęciem.

 

 

 

 MAGDA NAVARRETE 
Polska wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu. Specjalizuje się w muzyce świata w szczególności flamenco, muzyce latynoamerykańskiej i muzyce cygańskiej. Skończyła szkoły flamenco w Madrycie i w Sewilli. Absolwentka wydziału antropologii na Universidad Autonoma de Madrid.

Założycielka Warsaw Vocal Studio i trenerka głosu metodami SLS i IVA. Założycielka i prowadząca European Vocal Camp, czyli międzynarodowego warsztatu dla wokalistów, a także pierwszego światowego World's Voice Teachers Expo. W 2017 roku odbyła się VII edycja European Vocal Camp.

Współtwórczyni projektów muzycznych i teatralnych: Noches de Boleros, Corazón Flamenco, Iman Project, Sinfonicando z Wiesławem Pieregorólką, Flamenco Namiętnie w reżyserii Krystyny Jandy, Warszawski Lutosławski z Piotrem Steczkiem.

Liderka polsko-czeskiego zespołu Caravana Banda założonego z byłym wokalistą i saksofonistą zespołu Vltava - Tomášem Průša.

Współpracowała przy produkcjach zagranicznych takich jak: Internacional Festival del Bolero w Wenezueli, Internacional Festival del Bolero w Kolumbii , India-Flame w USA, Tiger Fringe Festiwal w Dublinie, Goulash Disko Festival, Balkan Bashavel, Flamenco Festival w Berlinie, Festival des Nomades w Maroku.

 

 ANDRZEJ LEWOCKI 
Gitarzysta Flamenco. Swoja edukacje muzyczną rozpoczął w Szkole Muzycznej w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce ( Studio Flamenco). Nabierał doświadczenia
współpracując z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Współtworzy : Corazon Flamenco i Banda Caravana. Obecnie współpracuje z FlamenCorazonarte (Suspiros, Yo-Sally), Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF (Carmen Concierto),
Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską (Zmienność Róży), Teatrem Polonia (OFlamenco Namiętnie), Teatrem Kamienica (Testament Cnotliwego Rozpustnika) Teatrem Komadia (Zorro - Musical) oraz Teatrem FlamencoArte (Lenguaje de Las Flores). Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny. Producent cajonów KALIXT Cajon

 

 MATEO PERCU (Matěj Konečný) studiował gitarę w konserwatorium muzycznym im. L. Janáček w Ostrawie. Kolejną jego przygodą była rytmika, a obecnie kończy studia instrumentów perkusyjnych (specjalizacja jazzowa) na Międzynarodowej Wyższej Szkole Muzycznej w Pradze. Od dawna interesuje się muzyką ludową, głównie flamenco - wiele razy odwiedził Andaluzję. Studiował flamenco także jako teoretyk w ramach muzykologii na Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu (roczny wyjazd studyjny do Jerez de La Frontera). Obecnie działa jako aktywny muzyk (również solo) oraz akompaniator muzyków flamenco.