Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

Widowisko multimedialne ISKRY NIEPODLEGŁEJ. O POLAKACH, KTÓRZY ZMIENIALI ŚWIAT


.

Wybitne Polki i genialni Polacy, którzy przyczynili się do rozwoju życia społecznego, kulturalnego naszego kraju jako bohaterowie nowoczesnych pokazów multimedialnych ISKRY NIEPODLEGŁEJ! Będziemy mieli możliwość obejrzeć je na naszym Skoczowskim rynku!

 

 WIDOWISKO MULTIMEDIALNE – ISKRY NIEPODLEGŁEJ 

(O Polakach, którzy zmieniali świat)

 

17 i 18 maja, godz. 10:00-18:00

19 maja, godz. 9:00-14:00

 

WSTĘP WOLNY

 

ISKRY NIEPODLEGŁEJ - co to dokładnie takiego? To widowisko sfinansowane z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Biura „Niepodległa”, umieszczone w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, dzięki czemu może podróżować po Polsce. Kosmiczny design, cyfrowa opowieść i elementy interaktywne dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych absolutnie bezpłatnie.

Zastosowano w nim unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć dla gości niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły. Nowoczesne technologie połączono z faktami i postaciami historycznymi, by stworzyć opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat postaci, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego.

Pokaz ten ma na celu zaprezentować sylwetki wybitnych postaci z ostatnich 100 lat, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Bohaterami mobilnego spektaklu są wybitne postacie, te o których pamiętamy i te nieco zapomniane. Ich osiągnięcia pośrednio lub bezpośrednio wpływają na nasze życie. Biuro „Niepodległa” zadbało o pokazanie bohaterów z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Choć dla każdego rozdziału opowieści przygotowano charakterystyczny design graficzny i skomponowano muzykę, razem tworzą wspólną całość.

Gorąco zapraszamy!

 

https://iskryniepodleglej.pl/ 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

niepodlegla.gov.pl

 Pliki do pobrania:

305_regulamin-iskry-niepodleglej.pdf (442,25 KB) PDF