Ochrona danych osobowych
Deklaracja dostępności
MCK Polityka ochrony dzieci 2024
BIP

Relacja z 55. Dni Skoczowa


Tyle słońca w całym mieście

Tegoroczne Święto miasta charakteryzowały ostrzejsze, koncertowe dźwięki, różnorodność dziecięcych prezentacji, ale też bogata oferta wystawców serwujących przekąski, dania z grilla, słodkości oraz zabawki, czy rękodzieło. Wydarzeniu towarzyszyła przepiękna pogoda, która z pewnością pomogła zdecydować uczestnikom 55. Dni Skoczowa o wzięciu w nich udziału. Bardzo nas cieszy, że publiczność tak licznie pojawiła się w centrum miasta, odpowiadając na nasze zaproszenie. Tłumy widzów dowodzą temu, że w drugi weekend czerwca pod Kaplicówka zapanowała naprawdę świąteczna atmosfera.

Trzy koncerty: Patrycji Markowskiej, Rubensa oraz świętującego 35-lecie swego scenicznego istnienia Batalionu d’Amour doceniło oklaskami szerokie grono osób właściwie w każdym wieku. Cieszy nas też fakt, że nikt inny, jak właśnie młodzież – czyli najbardziej wymagający odbiorca – zaufała nam i pojawiła się na dyskotece, na czele której stanął DJ Antybiotyk. Cudownie było patrzeć na roztańczone, zadowolone pary, singli, a i całe rodziny.

Tradycyjnie, podczas opisywanego wydarzenia, miały też miejsce Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem, organizowane przez MCK już po raz 23! Tym razem kapryśne powiewy wiatru utrudniały zawodnikom rzuty. Nie udało się więc pobić rekordu z 2005 r., należącego do Józefa Adamika z Ochab (37,25 m). Finalnie na podium stanęli:

 

I MIEJSCE: Marek Lipa (24 m)

II MIEJSCE: Radomir Tomosz (23 m)

III MIEJSCE: Mariusz Rodenko (21,5 m)

 

Wydarzenie realizowane w drugi weekend czerwca pozwoliło zaprezentować się na dużej scenie utalentowanym dzieciom i młodzieży. Z barwnymi, pięknie dopracowanymi programami artystycznymi wystąpili laureaci Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży Gminy Skoczów „Pokaż, na co Cię stać”, urocze uczennice Małej Szkoły Baletu Marioli Ptak, wokaliści szkoły śpiewu „Melody  Makers” Sylwii Morcinek, członkowie szkółki gitarowej i bębniarskiej MCK „Integrator” (przygotowani przez Marcina Gruszkę) oraz uczący się gry na ukulele pod okiem Marcina Jakubca. Energetycznie zatańczyli uczestnicy warsztatów tańca nowoczesnego MCK „Integrator”, prowadzonego przez Beatę Sikorę i tańca towarzyskiego dla dzieci i młodzieży, którego instruktorem jest Elena Czerniak. Brawurowo zaprezentowała się również Szkoła Tańca „Multi Dance Skoczów”. W ramach pokazów można było zobaczyć popisy taneczne różnych grup wiekowych, ale też układy akrobatyczne. Te ostatnie nie zobrazowały pełnych możliwości dzieci i młodzieży w tym zakresie ze względu na warunki techniczne, stąd też aż dech zapiera w piersiach wyobrażenie o tym, co tak naprawdę potrafią młode gimnastyczki w pełnym zakresie swych umiejętności.

Warto jeszcze wspomnieć, że „swoje pięć minut” na scenie miały „Gwiazdy szeryfa” prezentujące taniec liniowy – estradową wizytówkę Skoczowskiego Uniwersytetu III Wieku. Znalazł się też czas na wspólne śpiewanie przebojów ze słynnych filmów dla dzieci, czego dokonały przed sceną i na scenie dzieciaki wraz z Anną Kukawską (znaną aktorką z serialu „Policjantki i policjanci”), która zaprosiła najmłodszych do wspólnej zabawy pn. „Alicja w krainie czarów”. Był też moment na uhonorowanie laureatów konkursu „Kapelusze mają dusze”, przygotowanego wspólnie przez Wydz. Promocji UM, Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Skoczowską Fabrykę Kapeluszy „Polkap”. Zwycięskie prace okazały się niezwykłe i tym samym godne polkapowskiego jubileuszu, czyli 100-lecia istnienia manufaktury.

Zainteresowaniem cieszyła się strefa rekreacyjna dla dzieci, którą drugi rok z rzędu udało nam się zorganizować dzięki uprzejmości OSP w Parku im. F. Nowaka.

Trzy dni skoczowskiego świętowania zainaugurowała podniosła Gala przyznania tytułów „Zasłużony/a dla miasta/sołectwa”. Miała ona miejsce 7 czerwca w Teatrze Elektrycznym. Wydarzenie przygotował Wydz. Promocji UM, przy wsparciu organizacyjnym MCK.

Podsumowując 55. Dni Skoczowa chcielibyśmy, jako organizator największego wydarzenia pod Kaplicówką, serdecznie podziękować sponsorom za wkład finansowy, umożliwiający udźwignąć nam niemałe koszty Święta Miasta. Wśród podmiotów, które nas wsparły należy wymienić:

Gaz System S. A. – Operator Gazociągów Przesyłowych – Sponsor Główny 55. Dni Skoczowa

 

 

 

 

 

 

 

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Spółka gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu.

GAZ-SYSTEM planuje budowę gazociągu Skoczów – Komorowice - Oświęcim, który stanowić będzie istotny element systemu przesyłowego zapewniający transport gazu dla odbiorców z woj. śląskiego i małopolskiego. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy (więcej informacji: www.gaz-system.pl).

Pozostałymi sponsorami byli: Bank Spółdzielczy w Skoczowie, Cywka-Trans. Przedsiębiorstwo Transportowe, Indywidualna Praktyka Stomatologiczna Janusz Wojtyna, FUH „ALWI” Sp. z o.o., Safari Smaki Świata Lewandowska Magdalena, Skoczowianka.

Dziękujemy także patronom medialnym, którzy intensywnie informowali swych czytelników, widzów i słuchaczy o atrakcjach przedsięwzięcia. A byli to: Wieści Skoczowskie, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Beskidzka 24.pl, TVS, TVP3, Polskie Radio Katowice, Radio Silesia.fm, Radio Piekary, OX.PL, ViFi.pl, BBFAN.PL.

Kłaniamy się także nisko:

- Urzędowi Miejskiemu w Skoczowie (udostępnienie garderób dla wykonawców),
- Miejskiemu Zarządowi Dróg w Skoczowie (m.in. transporty, rozstawianie sprzętów, sprzątanie, wprowadzanie zmian w ruchu drogowym),
- Straży Miejskiej w Skoczowie (pilnowanie porządku, wprowadzanie i egzekwowanie zmian w ruchu drogowym),
- OSP (zabezpieczenie medyczne i p.poż.),
- Policji (pilnowanie bezpieczeństwa),
- Firmie „Adamex” (ochrona uczestników imprezy),
- Firmie Far-Med Marcina Faryny (zabezpieczenie medyczne),
- Firmie Elmontex Jarosława Czyża (usługa elektryczna),

- Firmie Pro-Media Krzysztofa Turka (nagłośnienie, oświetlenie, scena),
- Firmie Fly Jack (obsługa telebimu),
- Beacie Kamyczek (obsługa stoisk).

Dziękujemy publiczności za obecność, zbudowanie wspaniałej atmosfery w sercu Skoczowa, dziękujemy za to, że mamy dla kogo przygotowywać tego typu wydarzenia, które wywołują w Was radość. Do zobaczenia na kolejnym Święcie Miasta!

MCK „Integrator”