BATALION D`AMOUR

 

Batalion d`Amour

Informacje o zespole

Biografia

Batalion d'Amour to zespół, który już sporo czasu istnieje na scenie muzycznej. Przez wielu identyfikowany z polską sceną gotycką, tworzy muzykę w której usłyszeć można dość zróżnicowane elementy stylistyczne. Pewien klucz, do którego odwołuje się sam zespół - to muzyka rockowo-metalowa z elementami rocka gotyckiego i progresywnego. Początki zespołu sięgają roku 1989, w 1993 roku wystąpił na małej scenie w Jarocinie. Wśród jego założycieli znajdowali się funkcjonujący w nim do dziś Piotr Grzesik i Mariusz "Pajdo" Pająk.
Popularyzacja BDA na polskiej scenie to przede wszystkim druga połowa lat 90-tych, kilkukrotne występy na festiwalu Castle Party, ogólnopolskie trasy koncertowe z Moonlight, Closterkeller i Aion, występy z Heavenwood, New Model Army, Attrition i inne. Skład, który nagrał wszystkie materiały płytowe, skomponował większość wydanego materiału i spopularyzował zespół na polskiej scenie uformował się w 1995 roku. Wtedy do zespołu dołączyli Robert Kolud, Tomasz Ziemiński, Ania Zachar i Mirek Zając. W 2000 roku, po nagraniu płyty "55 Minutes of Love" z zespołu odszedł z zespołu drugi gitarzysta Tomasz Ziemiński, natomiast końcem 2001 roku z Batalionem rozstała się Ania Blomberg (Zachar), która na stałe zamieszkała w Anglii, między innymi tworząc projekt muzyczny Dance On Glass.


Zespół ma na koncie 5 albumów.W 1998 r. ukazał się materiał "Labirynt Zdarzeń" wydany przez Morbid Noizz Productions. Po wydaniu tej płyty BDA zainteresował się Metal Mind Productions, co zaowocowało trzypłytowym kontraktem. Kolejny album "Dotyk iluzji" (1999r), przez wielu uważany jest za najlepsze z pierwszych czterech kompaktowych wydawnictw zespołu. Rok później ukazała się płyta "55 Minutes of Love", w której zespół bardziej ukłonił się stylistyce rocka progresywnego. Wydany w 2001 roku album "W Teatrze snów", przez sam zespół uważany za dzieło bardziej niż poprzednie dojrzałe i dopracowane brzmieniowo, był dobrym ukoronowaniem współpracy z Anną Blomberg (Zachar).
Z wydaniem kolejnej płyty zespoł czekał aż 4 lata. W grudniu 2005 powraca na rynek muzyczny z wydawnictwem "NIYA". Nowy wokal, nowa stylistyka tytułu to także nowe spojrzenie na muzykę Batalion d'Amour. Materiał dość długi i zróżnicowany stylistycznie. Odbiór płyty wśród słuchaczy jest bardzo pozytywny - pojawia się wiele głosów, że może to być najlepsza płyta w dorobku Batalionu. Duży wpływ na kształt nowego albumu wywarł nowy wokal Karoliny Andrzejewskiej, która współpracuje z BDA od 2001r. Choć dla niej "Niya" to debiut płytowy, jednak jej przeszłość i teraźniejszość muzyczna jest dość bogata. Jako sześciolatka stała się na prawie 10 lat uczennicą Studia Baletowego przy Operze i Operetce w Krakowie Kontakt ze sceną oraz zajęcia rytmiczne i muzyczne od najmłodszych lat wywarły duży wpływ na kształtowanie jej osobowości scenicznej, a jak twierdzi "muzyka klasyczna uwrażliwiła ją na sztukę" Później przez 4 lata uczyła się w Studium Muzyki Rozrywkowej w Cieszynie. Brała i nadal aktywnie bierze udział w wielu przeglądach i warsztatach zarówno wokalnych jak i teatralnych - nie bez sukcesów. Jest absolwentką nauczycielskiego kolegium językowców obcych w zakresie języka angielskiego. Aktualnie studiuje w szkole wokalno-aktorskiej w Krakowie.

Dyskografia

Niya , CD 2005 Metal Mind Productions
W Teatrze Snów, CD MC 2001 Metal Mind Productions
55 Minutes of Love, CD MC 2000 Metal Mind Productions
Dotyk Iluzji , CD, MC 1999 Metal Mind Productions
Labirynt Zdarzeń, CD MC 1998 Morbid Noizz Productions
Synowie Buntu , MC 1995 , Mewa

Skład

Karolina Andrzejewska - wokal
Piotr Grzesik - bass, wokal
Robert Kolud - gitary
Mariusz Pająk - perkusja
Mirosław Zając - instrumenty klawiszowe

Kontakt

Miejski Dom Kultury
43-430 Skoczów, ul.Targowa 26
Tel. 0 606 355 238 (Robert Kolud)
33 479 31 29 (Piotr Grzesik)
Email: damour@rockmetal.art.pl

http://www.bataliondamour.art.pl
Na stronie dostępne próbki nagrań, zdjęcia, teksty, plany koncertowe, relacje i inne informacje

 

 
 
  
   
 
   
 
   


 


 


 


 
 
 

 

o nas | oferta | aktualności | plan imprez | dni skoczowa | galeria | kontakt
Copyright 1999 - 2007 MDK. All rights reserved.