KLUB WESOŁYCH EMERYTEK

 

Klub powstał 15 czerwca.1995 r. pod nazwą "WESOŁE EMERYTKI". Jego założycielem jest Alicja Romowicz, a nazwę zaproponował prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "WSPÓLNOTA" Józef Koniorczyk.
Klub ma formę koleżeńską, istnieje bez statutu, składek członkowskich i księgowości. Zaczął funkcjonować dzięki kilku osobom i obecnie zrzesza 34 osoby z gminy skoczowskiej i nie tylko. Chcą się spotykać, żyć ciekawiej, nie pozostawać w osamotnieniu cieszyć się w życiu tym, co jest piękne. Bycie razem ułatwia im dostrzeganie pozytywnych aspektów ludzkiej egzystencji, poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne, jest okazją do nawiązywania przyjaźni, znajdowania nowych przeżyć i przyjemności. Warto być z innymi i czynnie uczestniczyć w różnych formach życia kulturalnego niż popadać w bierność, narzekać i użalać się nad sobą. Miejscem spotkań od jesieni do wiosny jest Miejski Dom Kultury, a od wiosny do jesieni bywają w różnych ciekawych zakątkach regionu, nawet na Zaolziu. Uczestniczą w koncertach muzycznych, festynach, dożynkach, biesiadach z okazji "świniobicia" w Czechach, grzybobraniach i wielu innych. Przy okazji poznają coraz to nowsze miejsca i zawierają nowe znajomości.
Od wielu osób doznają życzliwości gościnności wsparcia. Zmiana choćby na chwilę trybu życia, obcowanie z ludźmi pełnymi entuzjazmu dodaje im sił życiowych, utwierdza w przekonaniu, że radość i śmiech nie muszą być zależne od biedy czy bogactwa. Nic nie przychodzi samo. Trzeba przyjąć optymistyczną postawę i mieć wystarczającą ilość chęci, aby zbliżyć się do świata dostarczającego rozrywki i towarzystwa. Jest to zapewne skuteczna metoda na przedłużenie młodości. Bez włączenia się do działalności Klubu będzie to dużo trudniejsze. 
 
  
   
 
   
 
   


 


 


 


 
 
 

 

o nas | oferta | aktualności | plan imprez | dni skoczowa | galeria | kontakt
Copyright 1999 - 2007 MDK. All rights reserved.