ZESPÓŁ BEVIN

 

Zespół prowadzi nauczyciel gitary klasycznej Mariusz Śniegulski, absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie kier. wychowanie muzyczne. Zdobywca wielu nagród w dziedzinie muzyki, wokalisty, kompozytora, instruktora, autora tekstów muzycznych.Próby zespołu odbywają się w każdy piątek 17:30 - 20:00.

 BEVIN

(kobieta z piękną pieśnią)

 Nazwa pochodzi od języka celtyckiego i została nazwą naszego już 8 gitarowego zespołu. Zaproponowała ją jedna z gitarzystek. Chcemy, by graniem pięknych pieśni, zachwycać widzów i sprawiać, że przeniosą się w muzyczny świat, który nam przyniósł i przynosi wiele radości.

 HISTORIA

Rok 2006

W tym roku, a dokładnie we wrześniu, wszystko się zaczęło. Nasz Miejski Dom Kultury w Skoczowie zaproponował Mariuszowi Śniegulskiemu by poprowadził zajęcia z gitary. Na pierwsze organizacyjne spotkanie przyszły 4 osoby i umówiły się na lekcje. Równocześnie po pierwszych lekcjach zapoznawczych (co to jest gitara?  w jakiej pozycji się gra, czytanie z nut) zaczęły się próby zespołu. Zespół liczył wtedy dopiero 4 osoby, które pomału musiały wpoić się w atmosferę i ogółem poznać co to znaczy „grać razem”. Pierwszym debiutanckim utworem była kolęda „Mizerna cicha”! Każda z dziewczyn otrzymała swoje nutki i jakimś cudem udało się zagrać utwór na pierwszym naszym koncercie, na koncercie kolęd w MDK!  

Rok 2007

Zespół rozrastał się. Naszym następnym celem był występ na Dniach Skoczowa. Chcieliśmy na niego przygotować już więcej utworów, dlatego miałyśmy więcej pracy. Nie zniechęciło nas to, a wręcz przeciwnie, zagrzewało do pracy. Czyli próbowałyśmy, próbowałyśmy, jeszcze raz próbowałyśmy, aż zagrałyśmy na Dniach Skoczowa! Już w większym składzie bo w 6 osób, ale poszło nam nieźle, biorąc pod uwagę ten straszny wiatr i pogodę, która nam nie ułatwiała czytania nut. To zakończyło nam po mału pierwszy rok nauki. Zanosiło się na wspaniałe wakacje i lekką dwu miesięczną naukę gitary niestety w domach.  

Spotkaliśmy się we wrześniu, od razu biorąc się do ciężkiej pracy. Celem był znowu występ na konkursie kolęd tylko nie z jedną, a z sześcioma kolędami. Lecz teraz nasz skład powiększył się już do 7 gitar. I znowu próby, czyli wzloty i czasem upadki, ale dzielne kobiety dały rade i wystąpiłyśmy na konkursie kolęd grając 6 wspaniałych kolęd, a między nimi nasz nauczyciel Mariusz Śniegulski śpiewał bajkowe pastorałki swego własnego autorstwa. Myślę, że ten występ naprawdę zagrzał nas do dalszej wspólnej pracy. 

Rok 2008

Tu już teraz próby, próby i ciężkie próby. Stworzył się pełen oktet. A gramy takie utwory jak:

-         Numb (Linkin Park)

-         Prześliczna wiolonczelistka (Skaldowie)

-         Locus iste a Deo Factus est (Anton Bruckner)

-         Romans hiszpański (opracowanie Mariusz Śniegulski)

-         Signore Celle Cime (giuseppe De Marzi)

-         The Flintstones (opracowanie Mariusz Śniegulski)

-         La Cumparsita

-         Scarborough Fair

 

Repertuar Kolęd:

-         Dzień jeden w roku (S. Krajewski)

-         Jezus malusieńki

-         Mizerna cicha

-         Cicha noc

-         Gdy śliczna Panna

-         Wśród nocnej ciszy

 

Aktualny skład zespołu:

Klaudia Kucharska

Beata Brych

Dominika Pagieła

Agata Szewczyk

Anna Jaworska

Katarzyna Czapla

Joanna Broda

Marta Swoboda

 

     

       

 

 
 
  
   
 
   
 
   


 


 


 


 
 
 

 

o nas | oferta | aktualności | plan imprez | dni skoczowa | galeria | kontakt
Copyright 1999 - 2007 MDK. All rights reserved.