SEANS FILMOWY

 

O filmie:
„Gdzieś tam to realistyczny dramat, którego bohaterami są dwaj młodzi ludzie, marzący o lepszym świecie. Uniwersalność historii tkwi w precyzyjnym osadzeniu akcji w konkretnej przestrzeni współczesnej, prowincjonalnej Polski. Film delikatnie i symbolicznie dotyka problemu emigracji polskiej ludności.
Tomek i Daniel są w okresie bardzo buntowniczym, nie zgadzają się z normami narzuconymi przez zacofaną ludność ich rodzinnej wioski, usytuowanej nad malowniczym jeziorem. Postanawiają więc zasmakować lepszego życia po, symbolicznej, drugiej stronie wielkiej wody. Niestety miasto, o którym marzą, to utopia. Bohaterowie tkwią zbyt głęboko w ciasnej przestrzeni swojego domu i rodziny i nie mają pojęcia o prawdziwym, szerokim świecie.
W filmie ukazane jest przemijanie czasu. Kluczem do prawdy jest naturalizm w ukazywaniu polskiej prowincji.

„Gdzieś tam””
W rolach głównych:
Piotr Ryszka
Andrzej Żydek
Józef Brzóska
Moniak Sedlaczek
Kuba Kicka
Kacper Chromik
Krzysztof Strządała

Scenariusz, reżyseria, zdjęcia , montaż : Kamil Matusiak
Producent: Rafał Cymorek
Muzyka: Mariusz Bogaczyk
Ekipa techniczna: Adam Cymorek , Janusz Pietroszek
Produkcja: Amatorski Klub Filmowy „Klaps”
Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu

Premiera 7 grudnia 2007
ul. Bielska 51,43-520 Chybie
Te. ++48 33 85 61 099
www.gokchybie.ox.pl
gokchybie@ox

Kamil Matusiak- urodzony 1989r. Reżyser, scenarzysta, operator filmowy. Od 2004 roku nierozłącznie związany z Amatorskim Klubem Filmowym „Klaps”. Sztuki filmowej uczył się od Franciszka Dzidy. Twórca dwóch etiud filmowych „Sen” oraz „Gdzieś Tam”. Jego film był nominowany do nagrody na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Na swoim koncie ma kilka filmów dokumentalnych na czele z filmem „To Ja Darek”. W swojej karierze pracował planie filmowym z takimi aktorami jak Andrzej Chyra, Piotr Machalica, Anna Cieślak czy Anna Guzik. Jego najnowszy film „Małe Szaleństwa Zwane Miłością” to komedia romantyczna, jak poradził sobie z nowym dla niego gatunkiem, oceńcie Państwo sami.

O filmie:
„Małe szaleństwa zwane miłością” to lekka komedia czasami romantyczna, a czasami nie. Film opowiada o grupce przyjaciół, znudzonych własnym życiem. Pewnego dnia ich codzienność ulega całkowitej zmianie a to za sprawą grupy tanecznej, która zawitała na pewien czas do ich rodzinnego miasteczka. Dwóch z nich ulegnie „małemu szaleństwu” zakochując się w przybyłych dziewczynach. Płomienny romans kwitnie i rozsadza ekran, a każdy znajdzie coś dla siebie, coś co na pewno kiedyś przeżył lub dopiero przeżyje.
Kamil Matusiak

„Małe szaleństwa zwane miłością”
W rolach głównych:
Michał Gabryś
Przemek Loska
Rafał Witoszek
Agnieszka Witoszek
Paulina Dziendziel
Scenariusz, reżyseria, zdjęcia , montaż : Kamil Matusiak
Producent: Rafał Cymorek
Muzyka: Mariusz Bogaczyk
Charakteryzacja i kostiumy: Klaudia Żur - Cymorek
Produkcja: Amatorski Klub Filmowy „Klaps”
Gminny Ośrodek Kultury w Chybiu
ul. Bielska 51,43-520 Chybie
Te. ++48 33 85 61 099
www.gokchybie.ox.pl
gokchybie@ox


 

 
 
  
   
 
   
 
   


 


 


 


 
 
 

 

o nas | oferta | aktualności | plan imprez | dni skoczowa | galeria | kontakt
Copyright 1999 - 2007 MDK. All rights reserved.